Hangi marka yoğuşmalı kombi almalıyım

H

Hatice<<<<

Forum Okuru
Hangi marka yoğuşmalı kombi almalıyım
Hangi marka yoğuşmalı kombi almalıyım nelere dikkat etmeliyim

Merhaba

Evimizdeki kombi tam 16 yıllık . sanırım 2-3 defa tamir ettirdik yine bozuldu zaten çok eski daha az yakan yoğuşmalı bir kombi almak istiyoruz. Ama ne alacağımıza karar veremedik. Bu işlerden ben pek de anlamam yoğuşmalı kombi alırken nelere dikkat etmek gerekir hangi yoğuşmalı kombiyi almalıyım. ne tavsiye edersiniz. Aslında yoğuşmalı kombi ne demek onu da pek bilmiyorum ama siz hangi markayı tavsiye edersiniz hangi marka yoğuşmalı kombi almalıyım

Merhaba

Evde çalışan kombinin aslında ne kadar önemli olduğunu elektrik ve doğalgaz sarfiyatını direkt etkilediğini birçok insan bilmiyor. Çünkü kombilerin sadece doğalgaz harcadığını elektrik harcamadığını düşünüyorlar. Oysa kombilerin devirdaim pompaları var ki ciddi elektrik çekerler sonra bu elektrik faturası niye bu kadar fazla geliyor diye düşünüp durursunuz.

Yoğuşmalı kombi ne demek onu dahi bilmiyorum demişsin. Yoğuşmalı kombi basitçe anlatılacak olursam aslında kombiler ikiye ayrılır normal konvansiyonel kombi ve yoğuşmalı kombiler. Yoğuşmalı kombiler yüksek teknoloji ile üretiliyor yanan gazın bacadan çıkışındaki ısı kaybını minimize ediyor tekrar o ısıyı alıp ısıtma tarafında kullanıyor. Bunun adına yoğuşmalı kombi diyoruz. kısaca .

Kombi alırken kombinin ısıtma kapasitesinin yüksek olmasına verimliliğinin yüksek olmasına elektrik sarfiyatı ve doğalgaz sarfiyatının az olmasına dikkat edin. Bir de en önemli şeylerden bir tanesi de kombi yetkili servislerinin yaygın olmasına önem verin. Çünkü sokak arası tamirciler gerçekten ömür törpüsü gibi çalışıyorlar.

Yoğuşmalı kombi olarak size Demirdöküm ve Baymak markalarını tavsiye ederim . Alırkende dediğim özelliklere dikkat edin satıcıdan bu özellikleri sorun kombi verimliliğini mutlaka belirterek yoğuşmalı kombi alın.

Aşağıda kombilerle ilgili bilgiler de var

Geri