Hindistan cevizi nasıl soyulur kolay yolu nedir bunun?

• Konbuyu başlatan Yunusemre11
  • Başlangıç tarihi
Y

Yunusemre11

Forum Okuru
Hindistan cevizi nasıl soyulur kolay yolu nedir bunun?

Hindistan cevizi nasıl soyulur melek kadınlar kulübü hindistan cevizi nasıl soyulur video forum'da.​

Hindistan cevizi nasıl soyulur acaba bunu soymanın bir yöntemi var mı birkaç kez aldık çekiç ile kırmaya çalıştık ama zor oldu daha kolay bir yöntemi varsa yardımcı olur musunuz? Çocuklar sürekli istiyorlar çok seviyorlar biz de alıyoruz ama çok zor oluyor gerçekten mübarek kafa tasından daha sert. Üç tane delik var onlarla ilgili daha kolay bir kırılma yöntemi var mı siz nasıl soyuyorsunuz? Hindistan cevizi nasıl soyulur video varsa paylaşır mısınız?

12391172-728xauto.jpg

Merhabalar
Hindistan cevizi aslında hem çok lezzetli hem de sağlıklı bir meyve. Çocuklar özellikle çok seviyorlar içindeki suyu ve beyaz kısmını ben rendeleyip kurutuyorum ama taze tüketmek de çok lezzetli oluyor. Hindistan cevizi üretimi çoğunlukla tropikal bölgelerde yetişir hindistan Endonezya Filipinler gibi. Hindistan cevizinin faydalarına bakacak olursak lif açısından oldukça zengindir ağız ve Diş sağlığı önemli bir yere sahiptir ayrıca Hindistan cevizi faydaları insan vücudunun bağışıklığını da güçlendirir kansere karşı korur gibi faydaları vardır.

"Hindistan cevizi nasıl soyulur video"​

Oldukça sert bir kabuğu olan hindistan cevizi bir palmiye türü ağacın meyvesidir. Bunu kırmak soymak için keskin ve sert aletler gerekir. Ben öncelikle deliklerden yumuşak olanı delip suyunu çıkarıyorum. Suyu tamamen bosaltıktan sonra çekiç ile etrafına birkaç yerinden sert vuruşlar yapın tam orta kısmına çekiç sert keskin yeri ile vurun videoda daha iyi anlayacaksınız. Aşağıdaki videoya bakarsanız daha iyi anlayacaksınız. Aslında çok kolay.

Hindistan cevizi suyu da faydaları var peki bu faydalar nelerdir? "Hindistan cevizi suyu nelere iyi gelir?"

Geri