gebe
  1. esena

esena Aktif Üye Üye

Beğenilen Mesajlar:
    5
    Ödül Puanları:
    38

İbrahim aleyhi selam

Konu, 'I-İ' kısmında esena tarafından paylaşıldı.

Allah yolunda hicret etmeye, iyiliği emir ve kötülükten alıkoymak için her türlü sıkıntıya göğüs germeye, feragat ve fedakarlığa, cömertlik ve alicenaplığa, asalet ve dirayete, bereket ve bolluğa, İslam ahlak ve faziletine, uzun ömür ve hayırlı nesle, Onnu görmek saliha bir kadınla nikahlanmaya ve düşmana galip gelmeye, hak yoldan ayrılan kimseleri dinlememeye ve her türlü batıl düşünce ve putçuluğa karşı direnmeye ve insanları 'Hanif Dini' olan İslama davet etmeye delalet eder.

İbrahim aleyhi selam konusuna benzer diğer içeriklerimiz
  1. Hızır aleyhi selam

Hızır aleyhi selam

Kıtlık ve yoksulluktan sonra ucuzluk ve bolluğa, emniyet ve güvene, uzun ömre ve haccetmeye; Onu görmek ehli olan kimse için manevi ilim ehli olmaya yahut ince ve çetin imtihana tabi tutulmaya delalet eder.Rüyanizda Hizir Aleyhisselami görmeniz, çok sikildiginiza ve ne yapacaginizi bilmediginize isarettir. Bir baska rivayete görede: Rüyada Hizir (A.S.)i görmek, kitliktan sonra ucuzluk ve...
  2. Cebrail ALEYHİ SELAMın içinin burkulduğu kanadığı dört olay..

Cebrail ALEYHİ SELAMın içinin burkulduğu kanadığı dört olay..

AŞIKLARIN GÖNLÜNDEKİ KAN ALLAH CELLE CELALİHİ, Cebrail'e, - "Ey Cibril! Hiç dert ve elem çektiğin, sıkıntı duyduğun bir an oldu mu?" diye sordu. Cebrail ALEYHİ SELAM: - "Dört yerde kanadım sızlar gibi oldu: Birincisi,İbrahim ALEYHİ SELAM ateşe atılacağı zaman; ikincisi,İsmail ALEYHİ SELAM kesileceği zaman; üçüncüsü,Yusuf ALEYHİ SELAM kuyuya atıldığı zaman;...
  3. selam..

selam..

merhaba arkadaşlar bende aranıza yeni katılanlardanım siteyi cok begeniyorum emegi gecen tüm arkadaşlara teşekkürler..Umarım birlikte iyi vakit geciririz.23 yaşındayım ist.da yaşıyorum.
  4. Selam..

Selam..

Selam ben Elif samsunluyum umarim benide araniza kabul edersiniz..
  5. selam

selam

melekler necesiz

Sayfayı Paylaş