gebe
  1. esena

esena Aktif Üye Üye

Beğenilen Mesajlar:
    5
    Ödül Puanları:
    38

irmik helvası

Konu, 'I-İ' kısmında esena tarafından paylaşıldı.

Tatlılar.Rüyasında irmik helvası yaptığını gören kimse, bolluklu bir devreye girer. Yiyen kimse zengin olur. Bolluk ve zenginlik olarak yorumlanır.Rüyada görülen irmik helvasi., oyun ve nese ile mala, tehlike ve zarardan kurtulmaya, bazen teessüf ve pismanliga, Bazen de rahatlik ve sevince isaret eder

irmik helvası konusuna benzer diğer içeriklerimiz
  1. Fındık krokanlı irmik helvası...

Fındık krokanlı irmik helvası...

MALZEMELER: 3 su b.irmik 2 su b.toz şeker 2 su b.süt 2 su b.su 2 çorba k.tereyağı 1 çay b sıvıyağ krokanı için: 1 su b.fındık 1 su b.toz şeker HAZIRLANIŞI: Tencerenize tereyağını ve sıvıyağı alın. üzerine irmiği koyup altın sarısı olana kadar kavurun. rengi aldıktan sonra üzerine kaynamış süt ve su karışımını dökün. bu aşamada dikkatli olmak lazım. çünkü etrafa çok sıçrıyor. kapağını kapatıp...
  2. Dilpeynirli irmik helvası

Dilpeynirli irmik helvası

Malzemeler: 1 su bardağı irmik 125 gr tereyağı 1 kahve fincanı dolmalık fıstık Yarım litre süt 1 su bardağı tozşeker 100 gr dil peyniri Süslemek için Yarım su bardağı tozşeker Hazırlanışı: *Tereyağı, irmik ve dolmalık fıstığı tencerede kavurun. Dilpeynirini ufak doğrayıp ilave ederek pişirin. *Ayrı bir kapta süt ve tozşekeri, şeker eriyene kadar karıştırıp irmiğe ekleyin....
  3. Kıtır İrmik Helvası

Kıtır İrmik Helvası

irmik tatlısı tarifi kıtır irmik helvası, tarifi, yapılışı, melzemeler, hakkında genel bilgiler sevgili melekler güzel bir helva tarifini sizlerle paylaşıyorum Kıtır İrmik Helvası 100 gram tereyağ 1 paket irmik 2 su bardağı şeker 4 bardak süt 1tatlı kaşığı tarçın Kıtır irmik helvası tarifi Tereyağ eritilir irmik eklenir. Hafif pembeleşince şeker eklenir birlikte...
  4. Mis Gibi Dondurmalı İrmik Helvası Tarifi (resimli)

Mis Gibi Dondurmalı İrmik Helvası Tarifi (resimli)

Genelde balığın zahmetinden olsa gerek biraz işin basitine kaçar marketten tahin helvası alıveririz melekler. Ama biraz zahmete girmeyi göze almayı düşünürseniz size dondurmalı irmik helvasını tavsiye edebilirim. Eğer dondurmalı irmik helvası nerede yenir derseniz, bu nefis helvayı eğer İstanbul’daysanız Fatih Kadın Pazarı semtinde yemenizi özellikle tavsiye ederim. Şimdi gelelim ev...
  5. irmik helvası tarifi arıyorum

irmik helvası tarifi arıyorum

selam hanımlar ben ilk defa irmik helvası yapacam ama tecrübesiz olduğum için malzemelerini ve yapılışını bilmiyorum acaba bana irmik helvasının tarifini verebilirsiniz

Sayfayı Paylaş