gebe
  1. esena

esena Aktif Üye Üye

Beğenilen Mesajlar:
    5
    Ödül Puanları:
    38

itmek

Konu, 'I-İ' kısmında esena tarafından paylaşıldı.

Bir kimseyi eliyle itmek, nefse ve şeytana uyarak başına bir iş açmaya, sonra bundan kurtularak dince ve dünya ölçüleriyle sonunun iyi olmasına delalet eder.Rüyada birisini iten, tam tersi birisine destek olacak demektir. Rüyada birisini veya herhangi bir esyayi tutup öteye beriye ittigini gören, bütün yasaminda tedirgin bir ömür sü-rer. Fakat bu kisinin ahireti güzel olur. Bir baska rivayete görede: Rüyada birisini itmek sayfanin amelinden bir seye duçar olmaya ve dince akibetinin güzelligine isaret eder.

itmek konusuna benzer diğer içeriklerimiz
  1. Ayağıyla itmek

Ayağıyla itmek

Ebu Said El-Vaiz demistir ki: Birisinin kendisine tekme vurdugunu görmek, fakir düsmesine sebep olani görebilmek demektir. Eger ayagin sahibini görmüyorsa, o zaman islerinde dikkatli olmali, israftan kaçinmalidir. Taninmis bir kimsenin tekmesini yemek, ondan bir dert alinacagini anlatir.
  2. aşkı itmek zorunda kaldık

aşkı itmek zorunda kaldık

* * * * * * * * * * * * * * * * * * * * Çok sustum.. Çok.. Öyle böyle değil.. Ne kadar yaşanmışlık yaşanamamışlık varsa o kadar. En çok da aşk kadar sustum! Biliyorum, Hiç yakışmayanı giydim üzerime, Biliyorum, Çok incittim kendimi hüzünlerime, Biliyorum, Ben sustukça çığlıklar yürüdü düşünceme.. Ama nasıl anlatılırdı ki, Yaşamın kıyısından bir misafir edasıyla bakmak, Bir yandan uçurumlara...

Sayfayı Paylaş