gebe
  1. Kayıtsız Üye

Kayıtsız Üye Forum Okuru

kuşluk namazı hangi vakiştte kılınır yardımcı olurmusunuz

Konu, 'Soru-Cevap' kısmında Kayıtsız Üye tarafından paylaşıldı.

Selamlar herkese. Ben kuşluk vaktinin ne zaman olduğunu öğrenmek istiyorum.Ben kuşluğu gece namazı diye biliyordum ama değil sanırım :S

2. TİTAN

TİTAN *Melekler Mekanı*

Beğenilen Mesajlar:
    2.685
    Ödül Puanları:
    113
    Duha (kuşluk) namazının vakti şöyledir.Kuşluk vakti namazının vakti bu vakit güneşin doğuşundan, yaklaşık iki saat sonra başlar ve güneşin semanın ortasından batıya hafif yönelmesinden az önceki zamana kadar devam eder.Kuşluk namazı, bu vakitten öğleye 20 dakika kalıncaya kadar kılınır. Kısaca söylemek gerekirse kuşluk vakti, güneş doğduktan 50 dakika sonra başlayıp, öğleye 20 dakika kalana kadar olan vakittir.

kuşluk namazı hangi vakiştte kılınır yardımcı olurmusunuz konusuna benzer diğer içeriklerimiz
  1. Kuşluk namazı nedir nasıl kılınır

Kuşluk namazı nedir nasıl kılınır

Kuşluk namazı nedir nasıl kılınır kuşluk namazı vakti ne zaman Merhaba Sevgili Melek'ler ve bizi ziyaret eden siz sevgili misafirler, bu sayfamızda kuşluk namazı nasıl kılınır, ne zaman kılınır ve kaç rekattır gibi sorularınızın yanıtını bulabilirsiniz. Çünkü biz bu sayfamızda kuşluk namazı hakknıdam erak edieln tüm soruları konu alıyoruz. Kuşluk (Duha) namazı Sual: Kuşluk namazının...
  2. Hangi Namaz Kaç Rekat kılınır biliyor musunuz

Hangi Namaz Kaç Rekat kılınır biliyor musunuz

Selam arkadaşlar Allah izin verirse Ramazan ayın da namaza da başlamayı düşünüyorum sizden Hangi Namaz Kaç Rekat kılınır diye bilgi rica ediyorum:)
  3. Cemaatle Hangi Namazlar Kılınır ?

Cemaatle Hangi Namazlar Kılınır ?

Cemaatle Birlikte Kılınan Namazlar Hangileridir Cemaatle Kılınan Namazlar Sevgili melekler, en son sizlerle paylaştığımız evde teravih namazı adlı konumzuun ardından bu sayfamızda daCemaatle Birlikte Kılınan Namazlar Hangileridir merak eden meleklerimize ve sayın misafirlerimize Cemaatle Kılınan Namazlar hakkında bilgiler vermek istiyoruz... Cematla kılınan namazlar; cenaze namazı,...
  4. Kuşluk Namazı Nasıl Kılınır, Hangi Dualar Okunur?

Kuşluk Namazı Nasıl Kılınır, Hangi Dualar Okunur?

kuşluk namazı kuşluk namazı nasıl kılınır Sevgili melekler, kuşluk namazı iki rekatta bir selam verilerek kılınan nafile bir namazdır. Dilerseniz 4 rekat dilerseniz 6 rekat kılabilirsiniz.Kuşluk Namazı sabah namazının sünnetinin kılındığı gibi kılınır.Sabah namazının sünnetinde okunan dualar okunur. Bir hadis-i şerifde şöyle buyruluyor: Kim iki rekat kuşluk namazı kılarsa gafillerden...
  5. Teheccüd Namazı Nasıl Kılınır, Hangi Dualar Okunur?

Teheccüd Namazı Nasıl Kılınır, Hangi Dualar Okunur?

teheccüd namazı teheccüd namazı nedir teheccüd namazı nasıl kılınır Sevgili melekler, gece namazı da denilen teheccüd namazı nedir, nasıl kılınır, hangi dualar okunur, merak edenler ve öğrenmek isteyenler için tüm bilgileri bu konuda bulabilirsiniz... Yatsı namazından sonra , daha uyumadan veya bir miktar uyuduktan sonra, kılınacak nafile namaza "gece namazı"denir. Bir...

Sayfayı Paylaş