Riskli gebelikler özel şekilde mi takip edilmeli?

B

Buklemx

Forum Okuru
Riskli gebelikler özel şekilde mi takip edilmeli?

Riskli gebelik melek kadınlar kulübü riskli gebelik nedenleri forumda.​

Ben daha önceki gebeliğimi düşük olarak yaptım. 6 ay önce düşük yaptım şimdi kendimi tekrar toparladım ve şuan yine gebe kaldım. Şuan 13. Haftamdayım. Riskli gebelik sınıfına giriyor muyum ben? Riskli gebelikler daha mı sık kontrol edilmeli? Bu konuda nelere dikkat etmeliyim? Riskli gebelik tam olarak nedir?

Merhabalar
Riskli gebelik nedir önce bunu açıklayalım. Riskli gebelik öncesinde düşük gebelik geçiren, gebelikte ekstra bir rahatsızlık ya da bebekte sakatlık riski olan gebeliklerdir. Şöyle diyelim ki daha önce düşük gebelik geçiren bir anne adayı tabii ki yine riskli gebelik geçirecektir ama bu sağlıksız gebelik yaşayacak ya da sağlıksız bebek doğumu gerçekleşecek diye bir kural yoktur. Yani riskli gebeliklerde de sağlıklı doğumlar olur. Ama bunu sıkı takibe alınması lazım. Sık sık kontrol altında bulunmak olası riskleri en aza indirir daha konforlu bir gebelik geçirmenizi sağlar. Ne güzel yine gebe kalmışsınız lütfen kontrolleri aksatmayin.

Riskli gebelik hakkında daha detaylı bilgiye aşağıdaki linkten ulaşabilirsiniz. "Riskli gebeliğin belirtileri nelerdir?"

Geri