Zarif seçimlerle ev dekorunuza dokunun

Ayşegül AYRANCI

Daimi Üye
Zarif seçimlerle ev dekorunuza dokunun
Ev dekorunda aksesuarlar tamamlayıcılardır. Evinize dokunurken odanın bütününe dokunmak ruhu okşamak bazen maliyetli olabilmektedir. Birkaç değişim yerinde olurken iş başa düştü diyen dekoratif aksesuarlar dile gelir adeta. Son zamanlarda hep trend akımların objeleri odalarımıza konuk olmaktadır. Oysa ki bize neşe veren, bizim aaa işte bu diyebileceğimiz değişimlere ihtiyacımız olduğu olur. Yani benim açımdan öyle en azından. Şöyle köşenize kurulup düşündüğünüz zaman eminim sizler içinde öyledir. Bu nedenle oda görünümlerinizde estetik etkiler yakalarken size iyi gelecek görünüm zenginliklerine yer verme düşüncenizi de hayata geçirmeyi denemenizi tavsiye edeceğim sizlere.

9618-suslemeler.jpg

Ev dekorunuzda şimdiye dek değinmeyi düşünmediğiniz bir model ile başlamak istiyorum. Belki de siz de benim gibi ruhu neşe dolu birisiniz ve ne demek denedim diyorsunuzdur. Eğer öyleyse yazı bitimindeki yorumlar kısmında paylaşırsanız sevinirim.

Karnaval havasını estiren üst resimdeki model benim bayılarak uygulamak istediğim bir oda görünümüdür. Renklerin cümbüşü ile ruhumu besleyebilecek bu aydınlık odayı kendi evimde görmek istiyorum. Böylesine ışık yanılsamaları ve sıcak renklerle zenginleştirilmiş bir odada hangi negatif ruh kendini saklayabilir ki? Sizce de öyle değil mi? Işıkların oluşturduğu ışıltı ile bile bu oda ben burdayımını üzerinizden eksik etmeyecek. Bence bu odayı ev dekorunuza mal etmek adına daha fazla zaman kaybetmemelisiniz.
modern yazlık ev dekorasyonu.jpg

Yanılsamaların havuz ya da deniz kenarında ev ortamımıza adapte edilmesi de bir başkadır değil mi? Havuzdan yansıyan ruhu dinlendiren müzik misali görünüm maviye evde yer açmalı diye bağırıyor adeta. Pek çok mavi renkli ev dekoru yazımda da göreceğiniz üzere yazlık evlerin vazgeçilmezi lafımı sıklıkla duymuşsunuzdur. Samimiyetini iç mekanda vermiş bu dekorda mumlar ve spot aydınlatmayı sevenler için harikalık elden bırakılmıyor.

4086-temin-etme.jpg

12.jpg

Üstteki iki örneğimde de duvar lambaları göze çarpıyor. Duvarın kabartması da merdiveni bir başkalaştırmış. Kısacası dekorunuzda zariflik, estetiklik, dekoratiflik tamamen ruh zevkinize kalmış. Kimisi bir duvara eklediği spot lamba iken gerçekçi bir dokunuş ve değişim yakalar. Kimisi ise çok basit bir ayrıntı gibi görünen dekor objesi ile dikkat çeker. Tercihler kişilerin ve evlerindeki görünümlerin büyüsünü gerçekleştirebilmekle özelleşir. Herkese iyi geceler diliyorum meleklermekanı takipçilerim.

Geri