1 Milyon 228 Bin Çocuk Otomatik Kaydedildi!

*MeleK*

♥Ben Aşık Olduğum Adamın Aşık Olduğu Kadınım♥
1 Milyon 228 Bin Çocuk Otomatik Kaydedildi!
çocuğum hangi okula gidecek çocuğum hangi ilkokula gidecek ilkokula okula 2011 2011
2010/2011 yeni eğitim öğretim yılına başlayacak olan 1. ci sınıf öğrencileri şimdiden otomatik bir şekilde evlerine en yakın okullara kayıt edildi arkadaşlar eğer sizinde okula başlayacak çocuğunuz varsa bu haber mutlaka dikkatinizi çekecektir Benim küçük oğluşumda inşallah bu sene okula başlayacak kayıt edildimi bilmiyorum henüz siteye yoğunluktan dolayı giriş yapamadım belki sizler girebilir çocuğunuzun kayıt işlemlerini öğrenebilirsiniz haberle ilgili detaylara geçiyorum
okul-saci1-7553.jpg

Milli Eğitim Bakanlığı, 2010-2011 eğitim öğretim yılı için ilköğretim birinci sınıfa başlayacak olan 1 milyon 228 bin çocuğu adreslerine en yakın okula otomatik olarak kaydetti

KONUYLA İLGİLİ BAKANLIĞI RESMİ AÇIKLAMASI ŞÖYLE

Ülkemiz genelindeki resmî ilköğretim okulların birinci sınıfına, 2010-2011 eğitim öğretim yılı için öğrenci kayıtları; Ulusal Adres Veri Tabanı’ndaki adres ve nüfus bilgileri esas alınarak İl/ilçe öğrenci yerleştirme komisyonlarının belirlediği kayıt alanları doğrultusunda e-kayıt sistemi ile yapılmıştır.

01 Haziran 2010 tarihinde; mecburi öğretim çağına giren 1.228.511 çocuğumuz ikametlerine en yakın ilköğretim okulumuza yerleştirilmiştir. Velilerimiz Bakanlığımızın http://www.meb.gov.tr internet adresinden, çocuklarının T.C. kimlik numaralarını yazarak, çocuklarının yerleştirildiği okulu ve okulun adresini öğrenebileceklerdir. Velilerimizin ek herhangi bir işlem yapmasına gerek yapmasına gerek kalmadan okullarımız açıldığında çocuğunu okula götürmesi yeterli olacaktır. Okula kayıt edilen öğrenci listeleri; okullarda velilerin rahatça görebilecekleri şekilde asılacak, okulların web sayfalarında yayınlanacak veya telefonla sorulduğunda bilgi verilecektir.

Özel Eğitime ihtiyacı olan bireyler ile şehit ve muharip gazi çocuklarının istemeleri halinde nakilleri, 2010-2011 eğitim öğretim yılı başında istedikleri okullara yapılabilecektir.

2009-2010 eğitim-öğretim yılı ikinci dönemi 18 Haziran 2010 tarihinde sona ereceğinden, e-okul sisteminde dönem sonu işlemleri ile yeni kayıt işlemlerinde yoğunluk ve karışıklık yaşanmaması için yeni döneme ait nakiller 2010-2011 eğitim öğretim yılı başında yapılacaktır.

ÇOCUĞUM HANGİ İLKOKULA GİDECEK TIKLAYIN

Geri