1 yumurta ile tüp bebek tutar mi fikirlerinizi merak ediyorum

• Konbuyu başlatan Nazlican88
  • Başlangıç tarihi
N

Nazlican88

Forum Okuru
1 yumurta ile tüp bebek tutar mi fikirlerinizi merak ediyorum

1 yumurta ile tüp bebek olur mu melek kadınlar kulübü tüp bebekte 1 yumurta ile hamile kalanlar forumda.​

Arkadaşlar biz 6 yıllık evliyiz ve benim yumurta rezervim çok azmis doktor imkansız filan demedi 1 yumurta da olsa tutabilir dedi ben size de sormak istedim. 1 yumurta ile tüp bebek olur mu? Bu konuda yardımlarınızı istiyorum çünkü tüp bebek yaptırmayı düşünüyoruz yumurta rezervim az iken zaten doğal yolla çok zor olur herhalde.

Merhabalar
Tek bir yumurta ile gebelik elbette mümkün. Siz hiç umudunuzu kaybetmeyin. Hem doktorunuz ile ne konuştunuz bilmiyorum ama yumurta rezervi az olanlar da doğal yoldan hamile kalabilirler tüpler açıksa ve başka bir sorun yoksa. Ama işte yumurta sayısı az olanlar beklemek yerine tüp bebek yaptırmayı tercih ediyor. Bu zaman kaybetmemek adına güzel bir adım bence sizin adınıza. Tek bir yumurta labaratuvar ortamında eşinizin spermi ile dollendirilir ve beklemeye bırakılır başarılı olma ihtimali de olabilir elbette benim yakından tanık olduğum kişiler var bir yumurta toplanıp sonrasında o tek yumurta ile mucizelerine sahip olduklarına sahitim yani. Umudunuzu azminizi kaybetmeyin yeter. Normal bir yumurta toplama işleminde 8-10 yumurta toplanabilir ama daha az ise yeterli büyüklüğe ulaşan yumurtalar olanlar toplanır bunlarla yola ilerlenir.

Merak ettiğiniz tüp bebek süreci için her şeyi bulabileceğiniz bir yazı paylaşmak istiyorum sizinle. "Tüp bebek sürecinde yaşanılanlar neler yaptınız" aşağıdaki linkten inceleyebilirsiniz.

Merhabalar yapılan incelemede bir yumurta ile de gebelik şansının olduğu ortaya çıkmaktadır söz konusu uzmanların yapmış olduğu araştırmada örneğin doktor bülent traşın yapmış olduğu araştırma buradaki linkten göreceğiniz üzerine hamilelik şansınızın yüzde 38 olduğu söyleniyor. Ayrıntılı bilgi için yazıya bakabilirsiniz isterseniz.

1 yumurta ile tüp bebek olur mu melek kadınlar kulübü tüp bebekte 1 yumurta ile hamile kalanlar forumda.​

Arkadaşlar biz 6 yıllık evliyiz ve benim yumurta rezervim çok azmis doktor imkansız filan demedi 1 yumurta da olsa tutabilir dedi ben size de sormak istedim. 1 yumurta ile tüp bebek olur mu? Bu konuda yardımlarınızı istiyorum çünkü tüp bebek yaptırmayı düşünüyoruz yumurta rezervim az iken zaten doğal yolla çok zor olur herhalde.
En önemli şey yumurtanın kalitesi, rahimde sıkıntın yok ise bu mümkün. Yumurta kalitesi değişirmi bilemiyorum bende çok başarılı olmadı (yaşım 42, bu sizi korkutmasın) ama hayatımda yaptığım bir kaç şey ile yumurta sayımı neredeyse 2'ye katladım.

Yumurta sayısı nasıl arttırılır

• - Hergün en az 1 - 1,5 saat yürüyüş ve plates yaptım
  • - Suyu hayatıma daha fazla kattım
  • - Hergün taze ve mevsiminde beslendim
  • - Omega 3 - ve Multivitamin kullandım
  • - Yumurtlama ve yumurta kalitesi için internet üzerinde yayınlana videolar ile masaj yaptım
  • - Hayıt tohumu cayı içtim (kullanımını mutlaka araştırın)
- ve ben Anne olmayı çok hak ediyorum enin de sonunda Anne olacağım dedim :d040:

Moderatör tarafında düzenlendi:
Geri