10 15 hatta 20 gündür geçmeyen ishalim var geçmiyor

K

Kayıtsız Üye

Forum Okuru
10 15 hatta 20 gündür geçmeyen ishalim var geçmiyor
Arkadaşlarım ben 10 15 gündür ishaldim doktora gittim ve bana kolonoskopi yapıldı. Bunun sonucunda doktor bir kitlede alarak tahlil yaptı ve üç gün sonucunda bu tahlil temiz çıktı bana iki tane ilaç verdi yediklerine de dikkat et dedi ama benim ishalim bir türlü geçmedi. Ne yapmam lazım. Şu anda en az 2 en fazla 5 kere ishal olarak wc ye gidiyorum. benim durumumda olan ve bundan kurtulmak için başkabör yöntem bilen var mı kızlar ?

Yazmamışsınız ama muhtemelen doktorunuz bu durum için size psikolojik olduğunu söylemiştir. Bir yakınımın 2,5 aydır ishal olduğunu biliyorum. Yapılan tetkiklerde sizin dediğiniz gibi birşey çıkmadı hatta tüm tahliller için tertemiz denildi. Onun da iki ilacı var hatta bir tane ilacı var spazm için kullandığı bir tanede probiyotik bir gıda takviyesi vermiş.

Kullandığı Probiotic Gold NBL diye geçiyor sütle yada yoğurtla kullanılıyormuş bu biraz yardımcı oluyor dedi bana birde Franko Buskas draje 10 mg kullanıyormuş. Geçmiş olsun. Onunki de psikolojik halen devam ediyor. Sizede geçmiş olsun umarım kısa sürede geçer. En azından bu sürede lütfen sıvı alımlarınızı arttırın çokta yağlı yemeyin.

Sevgiler.

muz yee bol bol kola iç haşlama patates ye tuz ve suuyu bol tükett haşlama pirinç yee yağsız olarak geçer inşallah
geçmiş olsun

merhaba arkadaşlar sık sık ishal olmuyorsanız ishali kesecek halk arasında hemen hemen herkezin bildiği diyetleri uygulaya bilirsiniz ama bi arkadaşımız yorumunda ishalinin geçmediğini kolonoskopi vs. tahlillerinin temiz çıktığını yazmış ama durum öyle değil bağırsak rahatsızlıkları birçok hastalıklarla karıştırılır.mesela uzun süre ishal olup hastaneye gittiğinizde tahlilleriniz temiz çıkar ama parazitsinizdir.sık sık mukuslu ishal olursunuz.ülseratif kolit başlangıcı vardır gözükmez.chorn hatalığınız vardır gözükmez,irtabl bağırsak sendromu hastalığına gelince stresle kesinlikle alakası yoktur.hastalığın alevlendiği dönemlerde stres hastalığı tetikleye bilir,ilacıda olmadığı için deprasyon haplarıyla hasta rahatlatılır.irtabil bağırsak sendromununda iki çeşiti vardır kabız,ishal 2 ye ayrılır.ishal olanların diyetleri birazdaha zordur.ishal olanlar bol bol probiyotikli ürünler örneğin kefir ,yoğur ilaç olarakta spazmomen, cipralex kabız olanlar ise bol su içilmeli her sabah akşam bir tatlı kaşığı zeytin yağ,çorba,kayısı kurusu vs. tüketmeliler geçmiş olsun

Inanki hayatimda ilkdefa ishal oldum neden olmus olabilir gunde 10 defa wc gidiyorum

Geri