12 yaşındaki çocuğun boyu ne olmalı ?

12.5 yaşındayım ve boyum 164 cm yaşıma göre çokmu uzunum yaşıma göre boyum normalmi annemin boyu 164 babamın boyu ise 172 cm büyünce en son kaç cm olrum ve kaç cm daha uzarım soruma cevaplarsanız sevinirim teşekkürler.

Sevgili küçük misafirimiz,
Boyunuz yaşınıza göre normal.Kaldı ki anne-babanız da çok uzun boylu değiller.Sizin boyunuz daha çok ta uzayabilir, kısa da kalabilir.Çünkü boy uzunluğu genetiktir ve sadece anne-babanıza bakarak buna karar verilemez.Boy uzunluğunuz normal olduğundan şu an için bunları merak etmeyi bırakın,çünkü gelişiminiz sağlıklı ilerliyor.Eğer yaşınıza göre bir kısalık söz konusu olsaydı bir uzmana gitmenizi tavsiye edebilirdik.Böyle bir durum olmadığına göre,yaşınızın ve gençliğinizin güzelliğini görün ve yaşayın.Bunları şimdiden kafanıza takmayın.. :tik:

M

milya

Forum Okuru
12.5 yaşındayım ve boyum 164 cm
Ya ben 13 yaşındayım boyum 1.45 boyundayım, kilom 50 ama şişko deilim. adet olmadım babamın boyu 1:90 anneminki 1:60 ya ben uzarmıyım yada en kısa sürede nasıl uzarım kısalık heç güzel deil

Boyum çok mu kısa çok mu uzun ya da ne zaman uzayacağım gibi sorularınız olduğunu biliyoruz canlarım. Bu durum birinci yani ilk olarak dna nız ile alakalı, Yani ailedeki aile bireylerinin boyu uzun ise normalde sizinde boyunuz uzun olacaktır. Tabi ki beslenmelerinize dikkat edip süt ürünlerini güzel şekilde tüketiyor iseniz.

Henüz yaşlarınız küçük ne zaman uzayacağınızı lütfen zamana bırakın ve bunu asla ama asla kendinize dert etmeyin. Az sabır edin.

Geri