12 Ekim Google Logosu Art Clokey

T

TİTAN

Forum Okuru
12 Ekim Google Logosu Art Clokey
google logosu 12 ekim 2011 art clokey kimdir hayatı biyografisi çalışmaları ile ilgili bilgiler burada melekler
Bu sabah bilgisayarımın başına geçip netimi açtığımda yine çok hoş bir google doodle ile karşılaştım melekler :) Hem merakımdan hem de sizler için googleun bugünlük kullandığı google logosunu araştırdım ve sizlerle paylaşmak istiyorum :)

artclokey-95.jpg

Art Clokey (12 Ekim 1921 ABD – 8 Ocak 2010 Los Osos, Kaliforniya , ABD) kil ile animasyonu başlatan kişidir. ABD'de animatör ve yönetmendir.

Art Clokey daha 9 yaşında iken anne ve babası geçimsizlik nedeni ile ayrılmak zorunda kaldı. Clokey ise babasının yanında yaşamaya karar verdi. Babası talihsiz bir trafik kazasında yaşımını yitirdikten sonra, Kalifornia'ya gelerek annesi ile birlikte hayatını sürdürmeye başladı. Art Clokey, Üvey babası olan Arthur ile anlaşamadığı için 12 yaşındayken yetimhaneye gönderildi.

Art Clokey’ in çalışmaları The Gumby Show (originally a segment of Howdy Doody, 1956),NBC, 1957syndicated, 1966syndicated, 1988 Davey and Goliath, syndicated, 1960-65
Film Çalışmaları: Producer, Mandala, 1975 Character creator and technical advisor, The Puppetoon Movie, Family Home Entertainment, 1986 Director, producer, cinematographer, and animator, Gumby: The Movie, Arrow Releasing, 1995 Film Appearances Voice of Pokey, Prickle, and Gumbo, Gumby: The Movie, Arrow Releasing, 1995 Yazıları
TELEVİZYON The Gumby Show (originally a segment of Howdy Doody, 1956),NBC, 1957syndicated, 1966syndicated, 1988 Davey and Goliath, syndicated, 1960-65 Screenplays (And storyboard) Gumby: The Movie, Arrow Releasing, 1995
KAYITLAR Video Gumby’s Incredible Journey, Family Home Entertainment, 1956 Gumby Adventures, Family Home Entertainment, 1956 Gumby’s and the Moon Boggles, Family Home Entertainment, 1956 Gumby’s Supporting Cast, Family Home Entertainment, 1986

Geri