16 haftalık gebelikte mide bulantısı

Z

Zehracxm

Forum Okuru
16 haftalık gebelikte mide bulantısı
16 haftalık gebelikte mide bulantısı neden olur tedavisi nedir

merhaba

Ben tedavi görerek hamile kaldım . bebeğimiz olmuyordu hastaneye gittik jinekolojiye ve hamilelik maceramız başlamış oldu. Muayeneler testler küçük bir operasyon ve nihayet aşılama dönemi , aşılama ve ilk aşılama da hamile kaldım tüp bebeğe gerek kalmadı o kadar mutlu olmuştum ki hamile olduğumu öğrendiğim o gün halen o mutluluğum devam ediyor. 16 haftalık hamileyim ama dünden beri mide bulantısı oluyor kusma bir defa oldu hafif hafif başlıyor kısa bir süre sonra artıyor ve kesiliyor sonra bir süre sonra tekrar oluyor: Mide bulantısı 16. hafta da neden olur nasıl geçer tedavisi gerekir mi tedavisi nasıl olur

Merhaba

Tatlım gebeliğin 16 haftasında mide bulantısı görülebilir ama daha önce sende başlamaması senin için bir avantaj diyebiliriz. Çünkü mide bulantıları 9. hafta başlar 20. hafta sonun da kaybolur bu şikayetler biter. Mide bulantın olması gayet normal çünkü hormonal dengen değişti kan akışın hızlandı ve vucüdun yeni duruma doğal olarak tepki veriyor. Ve hamileliğin ilerledikçe reflü de başlayabilir endişelenme bu bebeğin midene baskı yapmasından kaynaklanacak merak etme bu da geçecek. Eğer mide bulantıların çok fazla ise her gün yarım çay kaşığını geçmeyecek şekil de zencefil alabilirsin 250miligram , biraz tuzlu çorba ya da tuzlu kraker mide bulantını hafifletecektir. Ayrıca kokulu ortamlardan ve parfümden uzak durmalısın bu mide bulantını tetikleyebilir.

Geri