2-3 haftalık bebek düşüğü

Des-pina

Yeni Üye
Üye
2-3 haftalık bebek düşüğü
Hamile olduğumdan ilk şüphelendiğimde bunu eşimden önce burada sizlerle paylaşmıştım. Öksürük ve bel ağrısı var reglim de 2 gün gecikti yarın sabah test yapacağım şeklinde ve durumum pozitif çıkmıştı. Kan testimde bebeğimin 2-3 haftalık anca olduğunu bildirmişti bize.
Pztesi günü 24 yaşındaki kuzenimin trafik kazası sonucu vefat haberini aldım. İçim yandı... kendimi ağlamamak için çok kastım o gece karın kramplarım çoktu ve ertesi gün itibari ile ağrılar azaldı. Kanamam hiç olmadı sık idrara çıkmam azaldı bu arada sigara içmeye de devam ediyorum malesef... bebeğim iyidir değil mi? Düşse ya da bişey olmuş olsa bu başlangıç aşamasında muhakkak kanama bi anormallik olduğunu söylerdi bize değil mi? Tekrar kandaki hormona baktırmak istiyorum emin olmak için ama annem perişan benden başka kimse yok başında onu bırakıp çıkamıyorum da. Sizlere danışmak istedim.

Merhaba, öncelikle başınız sağ olsun . Allah sabır versin. Bebeğinizin durumu ancak ultrason muayenesi ile değerlendirilebilir. Düşük olayı yok. Düşük söz konusu olsa dayanılmaz kramplar ve kanamanız olurdu. Lakin düşüğü tetikleyecek durumlar vardır. Bunlardan ikisi aşırı stres ve sigaradır. Sigarayı bırakamıyorsanız en azından azaltmaya çalışın . Ve gebeliğinizin seyri hakkın da bilgi edinmek için hekim kontrollerinizi aksatmayın.

Merhaba, öncelikle başınız sağ olsun . Allah sabır versin. Bebeğinizin durumu ancak ultrason muayenesi ile değerlendirilebilir. Düşük olayı yok. Düşük söz konusu olsa dayanılmaz kramplar ve kanamanız olurdu. Lakin düşüğü tetikleyecek durumlar vardır. Bunlardan ikisi aşırı stres ve sigaradır. Sigarayı bırakamıyorsanız en azından azaltmaya çalışın . Ve gebeliğinizin seyri hakkın da bilgi edinmek için hekim kontrollerinizi aksatmayın.

Allah razı olsun çok teşekkür ederim...

Ultrasonda görünmüyor henüz çok erken öğrendiğimi ve minik olduğu için normal olduğunu söylemişti doktor. 2 yada 3 haftalık henüz. 5 haftadan önce kese oluşmuyormuş.

Rica ederim, kese gebeliğin 4,5 -5 - 6. haftasın da görülür. Şu an kaç haftalık hamilesiniz bilmiyorum. Genel bir yanıt verdim. Hekim kontrollerinizi aksatmayın. Sağlıklı gebelik geçirmeniz dileği ile.

Geri