2011 Üniversite Yurt-Kredi ve Burs Başvuruları

T

TİTAN

Forum Okuru
2011 Üniversite Yurt-Kredi ve Burs Başvuruları
üniversite burs başvuruları ne zaman üniversite yurt başvuruları burs yurt ne zaman 2011 kredi ve
2011 lys-ygs üniversite yurt kredi burs başvuruları tarihleri yapılması gerekenler ile ilgili bilgiler burada melekler
Birçok spekülasyonun ardından bir üniversite sınav maratonu daha bitti melekler
smile.png

Umarız kazananlar gönüllerine göre yerleşme yapabilirler.Bizim vereceğimiz haberse yurt-burs ve kredi başvuruları ile ilgili.Ne zaman nereye başvurmanız gerektiği hususunda bilgilenmek için lütfen dikkatlice makalemizi okuyun;

burs-e7.jpg

2011-2012 öğretim döneminde Öğrenci Seçme ve Yerleştirme Sınavına girerek bir yükseköğretim programına girmeye hak kazanan hazırlık ve birinci sınıf öğrencilerinden yurtlarda barınmak, burs, öğrenim ve katkı kredisi almak isteyen öğrenciler; ÖSYM tarafından üniversite yerleştirme sonuçlarının açıklandığı tarihten itibaren, KYK internet adresinden başvurular baslayacaktır.

2011-2012 öğretim döneminde ek kontenjan ile yerleşen öğrenciler de ek kontenjan sonuçları açıklandıktan sonra Kurumumuzun KYK internet adresinden alınacaktır

Halen bir yükseköğretim kurumuna devam eden ara sınıf (önlisans, lisans ve yüksek lisans) öğrencilerinin yurt, burs, öğrenim ve katkı kredisi başvuruları 04 Temmuz - 07 Ağustos 2011 (07 Ağustos 2011 dahil) Kurumumuzun KYK internet adresinden alınacaktır.

2011-2012 öğretim yılında yüksek lisans, (Şubat 2011 tarihinden yüksek lisansa başlayanlar dahil) doktora, ön kayıt ve özel yetenek sınavı ile yükseköğretim programlarına girecek öğrencilerin başvuruları 19 Eylül – 02 Ekim 2011 (02 Ekim 2011 dahil), Kurumumuzun KYK internet adresinden alınacaktır.

Kurum yurtlarında barınmakta iken devam ettikleri öğretim kurumlarını normal süresinde bitiremeyen (Artık Yıl) öğrencilerinin başvuruları ise daha önce barındıkları yurt müdürlüklerince 12 – 23 Eylül 2011 (23 Eylül 2011 dahil) tarihleri arasında kabul edilecektir.

Asıl listeden yurda girmeye hak kazanan öğrencilerin yurtlara kayıtları 05 Eylül – 16 Eylül 2011(16 Eylül 2011 dahil) tarihleri arasında yapılacaktır. Birinci yedek listeden yurda girmeye hak kazanan öğrencilerin yurtlara kesin kayıtları 19 Eylül – 23 Eylül 2011 (23 Eylül 2011 dahil) tarihleri arasında yapılacaktır.

NOT: 2011-2012 Öğretim döneminde bütün yurtlarda 05 Eylül 2011 tarihinden itibaren öğrenci kayıtlarına başlanacak,12 Eylül 2011 tarihinde de hizmete açılacaktır.

Geri