28 yaşında geldi, sadece bir temsilde görev aldı

M

Misafir

Forum Okuru
28 yaşında geldi, sadece bir temsilde görev aldı
Pavarotti, 28 yaşındayken geldiği Türkiye’de “La Boheme” adlı operada “Rodolfo” rolü için seçilmiş, ancak sadece bir temsilde görev aldıktan sonra ülkesine dönmüştü.

STANBUL - Viyana’da bulunduğu dönemde Pavarotti’nin öğrencisi olan opera sanatçısı Hakan Aysev, “Bu kadar çocuksu, doğal bir dünya starı doğmadı” dedi.
Ünlü tenorun öğrencisi olan opera sanatçısı Hakan Aysev, “hocasının” ölümünden duyduğu üzüntüyü dile getirdi. Yaptığı açıklamada, “Bunu müzik dünyasının bir kaybı olarak düşünmüyorum. İnsanlığın kaybı bu...” sözleriyle duygularını ifade eden tenor, üzüntüsünü şu cümlelere döktü:
“Her şeyden önce o büyük efsanevi kariyerinin yanında, mütevazı kişiliğiyle, sevecenliğiyle, sempatikliğiyle dünyanın gönlünü kazanmıştı. Sadece klasik müzik dünyasında da değil, dünyada bu kadar büyük bir yıldız, bu kadar sempatik, insanların içinde, bu kadar çocuksu, doğal bir dünya starı doğmadı. Doğmayacak da... Bence onun yeri de asla doldurulamayacak. Müzik dünyasına onun gibi sempatik, halkın içinden bir ses bir daha gelmez.”

Aysev, Pavarotti ile 1991’de tanıştığını, Viyana’ya geldiği dönemlerde beraber çalıştıklarını ve ünlü tenoru en son 1995 yılında gördüğünü söyledi. Luciano Pavarotti’yle yüz yüze görüşmese de sürekli haberlerini aldığını anlatan Hakan Aysev, “O da benim haberlerimi alıyordu. Şimdi cenazesine gitmek istiyorum. Cenaze pazar günü olacakmış, ancak o gün de Gaziantep’te büyük bir konserim var. Ama bir şeyler yapmaya çalışacağım” dedi.

Benzer Diğer Konularımız !

Geri