3 aylık bebek kakası nasıl olmalı?

• Konbuyu başlatan Niillee
  • Başlangıç tarihi
N

Niillee

Forum Okuru
3 aylık bebek kakası nasıl olmalı?

3 aylık bebek kakası melek kadınlar kulübü 3 aylık bebek kakası nasıl olmalı forum'da.​

Bebeğim 3 aylık kakası birkaç gündür biraz yeşil sarı gibi neden böyle acaba? Üşüttü mu acaba? Sadece anne sütü ile besliyorum çocuğumu ikinci bebeğim diğeri 4 yaşında diğer bebegimde böyle bir kaka rengi şekli görmedim bu neden böyle acaba? Doktora gidecek bir durum var mı acaba? Hani ateşi filan da yok aslında takip ediyorum ishal gibi de değil sadece bebeğimin kakası rengi değişik. 3 aylık bebek kakası nasıl olmalı normali?

images (6).jpeg

Moderatör tarafında düzenlendi:
Merhabalar
Özellikle ilk doğum sonrasında bebekler sürekli anne sütü alır ve çok sık kaka yapabilir. Her gün kaka yaparlar ve bu birden fazla da olacaktır. Anne sütü alan bebeklerde hardal sarısı bir renk olabilir biraz da sulu bir kaka olacaktır. Hani çok endişe edilecek bir durum olduğunu düşünmüyorum belki biraz üşütmüş olabilir bebeğiniz. Bunun için de biraz daha açık sarı yeşil karışık bir kaka olabilir. İşte bu da dediğim gibi üşütme sonucu olabilir. Yeşil kaka normal denir ama doktorunuza da danışabilirsiniz aslında tabii bazen de görmek gerekiyor bu kaka şeklini rengini filan.

"3 aylık bebek kakası nasıl olmalıdır?"​

3 aylık bir bebek kakası biraz sulu ve yeşilimsi olabilir bu normal bir kaka rengidir. Biraz daha sarı yeşil arası ise üşütmüş olabilir bunun dışında önemli bir durum olduğunu düşünmüyorum. Siz süt vermeye devam edin çünkü bebekler anne sütünden su alımını da sağladığı için emzirmek çok önemlidir. Dilerseniz aşağıdaki linkten "2 aylık bebeğim ishal oldu evde ne yapabilirim" bebeklerde ishal durumu için aşağıdaki linki tıklayınız.

Geri