4 aylık bebek ne yemeli neler verebilirim?

• Konbuyu başlatan Xxxxx
  • Başlangıç tarihi
X

Xxxxx

Forum Okuru
4 aylık bebek ne yemeli neler verebilirim?

4 aylık bebek ne yemeli melek kadınlar kulübü 4 aylık bebek ne kadar mama yemeli forum'da.​

Bebeğim 4 aylık 4 aylık bir bebek ne yemeli? 4 aylık bebeğimi ek gıdaya geçirebilir miyim? Bazıları 4 aylık bebeğe yoğurt çorba filan yediriyormus galiba. Ben şuan sadece emziriyorum illa 6 ay olmasını beklemek mi gerekiyor bunun için sormak istedim. Anneler sizlerden fikir bekliyorum sizler 4 aylık bebek ne yemeli diye düşünüyorsunuz?

images (30).jpeg

Merhabalar
Bebeğinize aslında 4 aylık bir bebeğe diyelim normalde anne sütü vermeniz gerekir. Anne sütünü en az 6 aya kadar da olsa vermelisiniz. Anne sütü bağışıklık kazanması için de çok önem arz etmektedir. Anne sütü az ise anne sütü artıran şeyler tüketebilirsiniz.

4 aylık bebek neler yiyebilir neler verilebilir?​

Bebeğinize dediğimiz gibi ilk ve ana öğün anne sütüdür ama bazen anne sütü yetmediği zamanlarda bebeğinize doktor onaylı olarak ek gıdaya yavaş yavaş geçerken anne sütü eş değerinde devam sütü verebilirsiniz. Ne kadar anne sütü verebiliyorsaniz verin çünkü hayatı boyunca anne sütünün değerini taşıyacak çocuk üzerinde.

Bebeğiniz ek gıdaya geçiş döneminde neler yiyebilir bu konuda merak eden anneleri bilgilendirmek adına aşağıda linki paylaşmak istiyorum. "4 aylık bebek için ek gıdaya geçişte neler verilebilir" yazımızda tüm detaylara ulaşabilirsiniz.

Geri