6 aylık bebeğim geceleri çok uyanıyor uyumuyor

• Konbuyu başlatan uykusuzanne
  • Başlangıç tarihi
U

uykusuzanne

Forum Okuru
6 aylık bebeğim geceleri çok uyanıyor uyumuyor

Bebeğim 6 aylık uyumuyor melek kadınlar kulubü bebeğim uyumuyor forum'da.​

Kızlar 6 aylık ve geceleri çok uyanıyor. Buna ne yapabilirim acaba? Tecrübeli annelerden yardım istiyorum. 6 aylık bebeğim neden uyumuyor acaba? Yani geceleri 1-2 kez değil defalarca uyanıyor ben de uyuyamıyorum. Uykusu düzene girdi sanmıştım ama maalesef girmemiş neden sürekli uyanıyor olabilir? Bu kadar çok uyanması beni tedirgin ediyor.

Merhaba
6 aya kadar zaten uyku düzeni oluşturulması gerekiyor. Yoksa ipin ucu kaçabilir çocuk eğer uyku düzeni olmazsa anneler bu durumları yaşayabilir. Bebeğim neden uyumuyor diyorsanız okumaya devam edin. Ama sizin ki farklı bir durum olabilir. Birinci sebep diş çıkarma olabilir. Diş çıkaran bebeklerin ateşi olmasa bile geceleri uyku düzeni bozulmasıyla ortaya çıkabilir. Ama bir başka sorun karnı aç kalıyor olabilir. O yüzden uykuya yakın çok da yakın olmayacak şekilde tok şekilde uykuya girmesidir. Uykuya dalacağı yer özellikle gece daha loş bir ortam olmalı ki gece uykusunu rahat geçirebilsin. Yine uyku öncesi banyo yaptırmak da bir rutin olur onun için ve bunun hemen arkasından uyku olacağına odaklanır o da. Ama özellikle aç uyutmamaya özen gösterin midesi çok dolu da olmasın. Yani hemen uyku öncesi bir şeyler yedirip içirmek de aynı zamanda bebeği rahatsız edebilir. Uykuya dalmadan bezi de temiz olmalı ki rahat bir uykuya dalabilsin.

Şimdi ilginizi çekebilecek bir konuyu sizinle paylaşmak istiyorum. ''Bebeklerde uyku sorunları nasıl çözülür'' bu yazımıza da bir göz atın mutlaka çözümlere ulaşabileceksiniz.

Selamlar geçmiş olsun. Benimde bebeklerim aynı şekildeydi ikizlerim vardı. Tabi şimdi 10 yaşına geldiler ama gerçekten sıkıntı geceleri tam da uyku uyunacak zamanda ıngaa sesi ile uyanmak baya sıkıntı. Belki kaz sorunu vardır aşağıdaki konuyu bi incele hayatım. Sıkıntısı eğer gaz sancısı ise, aşağıdaki konu sana büyük yarar sağlayacaktır diye düşünüyorum.

Geri