6 aylık bebeklere brokoli çorbası tarifi var mı hanimlar?

• Konbuyu başlatan Tutianne
  • Başlangıç tarihi
T

Tutianne

Forum Okuru
6 aylık bebeklere brokoli çorbası tarifi var mı hanimlar?

6 ay bebekler için brokoli çorbası melek kadınlar kulübü 6 aylık bebekler için brokoli çorbası tarifi forum'da.​

Kızlar bebeğime çorbalar yapmaya başladım sebzeleri tattiriyorum. 6 aylık bebeğe brokoli çorbası verebilir miyim? 6 ay bebekler için brokoli çorbası veren anneler var mı acaba bir sorun olur mu çorba versem? Ayrıca bildiğiniz brokoli çorbası tarifi var mı? Ya da başka bir çorba tarifi 6 aylık bebeğim için?

Merhabalar
6 aya kadar uzmanlar da anne sütünün yeterli olduğunu söylerler ama 6 aydan sonra artık ek gıdaya geçiş baslar. Sebzeler meyveler yoğurt gibi besinlerle başlanır. Önce tek tek başlanır sebzeler meyveleri tattirmaya. Ama şunu söylemek istiyorum ki brokoli de 6 aydan sonra verilebilecek sebzelerden. Buhar yöntemi ile haşlayarak bebeğinize verebilirsiniz ayrıca sağlıklı bir sebze olduğunu da söyleyelim.

images (5).jpeg

"6 aylık bebekler için brokoli çorbası tarifi"​

• 3-4 küçük baş brokoli
  • 1 havuç
  • 1 küçük soğan
  • 1 küçük patates
  • 1 tatlı kaşığı zeytinyağı
  • 1 tatlı kaşığı buğday unu
Sebzelerin hepsini üzerini geçecek kadar su koyun haşlayın. İçine buğday ununu da ekleyin beraber kaynatın ve en son sebzeler yumuşak olunca blenderdan geçirin. En son zeytinyağını da çorbaya ekleyebilirsiniz. Bebeğiniz ek gıdaya geçtiği günlerde sıkça kabız olabilir bunu engellemek için zeytinyağı uygun olacaktır. 7-8 aydan sonra ise aşağıdaki linkten "bebekler için somon balığı çorbası nasıl yapılır" dilerseniz aşağıdaki linkten inceleyebilirsiniz.

Geri