6 haftalık bebek ne kadar süt içmeli?

F

Fidan.i

Forum Okuru
6 haftalık bebek ne kadar süt içmeli?

6 haftalık bebek ne kadar süt içmeli Melek kadınlar kulübü 6 haftalık bebek ne kadar emer forum'da.​

Bebeğim erken doğduğu için doğduğundan beri problem yaşıyoruz emzirme konusunda. En başından beri göğsümü kabul etmedi şu anda da çok az emiyor. 6 haftalık bebek ne kadar süt içmeli sizce bilgi verebilir misiniz? Sanki bana çok az geliyor emdiği süt istemiyor. Sık sık da emziriyorum ama çok mehmet'e kalmıyor bunun için ne yapabilirim?

images (12).jpeg

Merhabalar
6 haftalık bebek ne kadar süt içmeli sorunuza şöyle yanıt verebiliriz. Bebeğinizi emzirmeye başladığınız andan itibaren yani doğumundan 6 haftaya kadar gündüzleri 2,5-3 saat ara ile akşamları 4 saat ara ile en az 60 ml anne sütü vermelisiniz yani en fazla 45 dakika kadar bebek memede kalmalı. 1,5 aylık bir bebek dediğimiz gibi 3 saatlik aralıklarla emzirilmelidir. Bebek emmek istemiyorsa göğsünüzde süt olmayabilir bunun için emin olmalısınız öncelikle. Göğsünüzü sağmayı deneyin 3 saat aralıklarla sağarken ne kadar süt çıktığını görmeye çalışın. Bebek 2 aylık olduğunda 118ml 4 saatte bir almalı.

Doğru bebek emzirme ile ilgili aşağıdaki konumuzu incelemenizi tavsiye ediyorum. "Doğru bebek emzirme" konu ile ilgili aşağıdaki linki inceleyebilirsiniz.

Geri