7 aylık bebek mercimek çorbası içer mi gaz yapar mı?

M

Medineuuu

Forum Okuru
7 aylık bebek mercimek çorbası içer mi gaz yapar mı?

7 aylık bebek mercimek çorbası içer mi melek kadınlar kulübü 7 aylık bebek mercimek çorbası yiyebilir mi forum'da.​

Arkadaşlar bebeğim 7 aylık acaba mercimek çorbası yapsam yiyebilir mi bir sorun olur mu? Mercimek çorbası gaz yapar mı bebeklerde hemen geçmek doğru olur mu? 7 aylık bebek mercimek çorbası içer mi? Bebeklere özel mercimek çorbası tarifi varsa paylaşabilir misiniz? 7 aylık bebeklerinize neler yediriyorsunuz acaba neler verebilirim ben çorba olarak?

images (3).jpeg

Merhabalar
Mercimek çorbası çok lezzetli bir corbadir biz yetişkinler nasıl seviyoruz bu çorbayı bebekler de o denli seveceklerdir hiç şüphem yok. Hatta ben ikizlerime 8 aylıkken veriyordum az az diye hatırlıyorum. Ama gaz yapma sorunu yapabilir bebeklere tabii. 7 aylık belki erken olabilir ama tadımlık biraz verebilirsiniz. 9 aylikken tam olarak geçiş yapabilirsiniz mercimek çorbasına. 7 aylık bebeğinize tattırmak için aşağıdaki tarifi deneyebilirsiniz.

"Bebekler için mercimek çorbası"​

• Bir avuç mercimek iyice yıkanır
  • Bir patates yıkanır soyulur
  • Bir havuc yıkanır soyulur
  • 2 su bardağı su ile mercimek, patates ve havuç pişirilir.
  • Dilerseniz et suyu ekleyebilirsiniz yarı yarıya.
  • Pişip yumusadiktan sonra ezip ya da blenderdan geçirip zeytinyağı ekleyip verebilirsiniz.
Brokoli de bebekler için çok faydalı bunun için "6 aylık bebeklere brokoli çorbası tarifi var mı hanımlar" yazımızı inceleyerek brokoli çorbası nasıl yapılır öğrenebilirsiniz.

Moderatör tarafında düzenlendi:
Geri