8 Aylık Bebek Emekler Mi?

H

Helinzxzxzx

Forum Okuru
8 Aylık Bebek Emekler Mi?
8 Aylık Bebek Emekler Mi? Emeklemiyorsa ne yapmalıdır

Merhaba

Bebeğim 8,5 aylık yani 8 ay 10 günlük desem daha doğru olur ama benim bebeğim halen emeklemiyor . İki elimle tutup ayağa kaldırdığımda ağırlığını bacaklarına verebiliyor. Ayakta durabiliyor ama tabii benim yardımınla duruyor bırakınca oturuyor ama emeklemiyor . Gelişiminde bir sıkıntı mı var diye merak ediyorum 8 aylıkken emeklemesi gerekmiyor mu 8 aylık bebek emeklemiyorsa ne yapılabilir

8 buçuk aylık bebeğin emeklememesi bence çok normal öyle gelişim geriliği falan denilemez . Çünkü 8 aylık bebeğin emeklemesi ya da emeklememesi tamamen bebeği özgü bir davranış biçimidir. Yani kısaca şunu söyleyebilirim 8 ya da 8 buçuk aylık bir bebeğin emeklememesi demek onun gelişiminin yavaş olduğunu göstermez.Emeklemek biraz da bebeğin tercihi gibi bir şey yani bebeğe özgü bir davranış biçimidir.

Bazen bebekler biraz kilolu olurlar. Onun için emeklemek de zorlanabilirler bazen emeklemek istemezler. Bu durumu bence iyi gözlemleyin bebeğiniz emekliyecektir . Bazı bebeklerin emeklemeden yürüdüğünü de unutmayın dediğim gibi emeklemek ve bebeğe özgü bir davranış biçimidir daha erken de daha geç de emekliyebilir. Ama bebeğinizin bir sorunu olduğunu düşünüyorsanız doktora gitmeniz de fayda var

Geri