Adet miktarı azalması üstüne gorme olabilir mi?

A

Asill123

Forum Okuru
Adet miktarı azalması üstüne gorme olabilir mi?
İyi günler 1 aydır qlairista doğum kontrol hapı kullanıyorum dün gece 27.hapi ictim sabah adetim bir kaç damla ve çok az geldi. Rengi açık kahveydi. Devamının geleceğini sanmıyorum. Hapi düzgün kullandım fakat korunmadan ilişki oldu. Şimdi ben adet mı oldum? Üstüne görme olabilir mi?

Merhaba, doğum kontrol hapları düzenli kullanıldığında gebelikten korur. Ek bir doğum kontrol yöntemine gerek yoktur..İlaç bittikten 2-3 gün için de mens gerçekleşir. Henüz mensiniz başlamamış lekelenme yaşamışsınız durumun da gebelikle ilgisi yok.

Lekelenme sekline devam etse bile ilaca ara vermeden devam etmeli miyim? Son hapi bugün alacagim. Yarın tekrar ara vermeden kutuya baslamali miyim qlairista ara vermeden kullanılıyor diye biliyorum. Bı de bir şey daha soracaktım evde idrarla gebelik testi yapılsa test doğru sonuç verir mi?

İlaç kullanımı hakkında prensip olarak yönlendirme yapmıyor sorumluluk almıyoruz. Eczacıya yada hekime danışın. Gebe olmadığınızı belirttim fakat şüphenizi gidermek için istediğiniz zaman test yapabilirsiniz. Evde yapılan gebelik testinin güveniliği hakkında küçük bir bilgi verelim. Plano testler bazı nedenler den dolayı hatalı sonuç verebiliyor. Hcg yani kanda gebelik testinin yanılma payı yoktur % 100 net bilgi verir.

Geri