Adet olmadım hamile olabilirmiyim?

Uzman SühaN

Administrator
Adet olmadım hamile olabilirmiyim?
adet olmadım hamilemiyim,adet olmayan kadın hamilemidir,adet olamama gebelik belirtisimi,adet olamama ve hamilelik hakkında bilgiler

8 aylık evliyim 1 aydır adet olmadım gebelik testlerim negatif,muayene oldum gebelik yok dendi buna rağmen hamile olabilirmiyim
Merakınızı kanda yapılan gebelik testiyle giderebilirsiniz. Bazı internet sitelerindeki yalan yanlış bilgiler nedeniyle bir çok okurumuzun da ister istemez bu konuda kafası karışıyor.Adet dönemi sürecinde kadınların vücudunda farklı olaylar ve değişiklikler ortaya çıkmaktadır.Bu döngünün temel amacı kadınlarda üremenin temel çekirdeğini teşkil eden yumurtanın oluşmasıdır.

gg.jpg

Kadınlarda beyinden salınan hormonlar döllenme için uygun bir yumurta oluşmasını sağlar.Bununla beraber de rahim yüzeyi de muhtemel bir gebelik için hazırlanır.
Ancak döllenme gerçekleşmez ise, yani kadın hamile kalmaz ise kadının ürettiği yumurtanın ömrü sona erer.Bununla beraber de gebelik için hazırlanmış olan rahim iç tabakası da dışarı atılır.Bu süreçle birlikte de adet kanaması oluşur. Buradan da anlaşılacağı üzere gebe olunmadığı takdirde adet kanaması olacaktır.
Gebelik oluşmuş ise, doğal olarak yeni bir adet döngüsüne gerek olmayacaktır.Bu durumda da yeni bir adet kanaması görülmeyecektir.
Oluşan adet kanaması gebeliğin olmadığının, bu nedenle de gebelik için hazırlanan rahmim tabakasının dışarı atıldığının da habercisidir.
Adet kanamasını takiben ise, üreme çağındaki kadınlarda yeni bir adet döngüsü başlar, bunda da amaç kadını yeni bir gebelik sürecine hazırlamaktır.
Sonuç olarak adet kanamasının görülmüş olması bir hamileliğin olmadığı yönünde çok açık bir bulgudur.Son olarak adet kanamasından tamamen farklı bir durum olan ve adet kanamasının tersine gebelerde görülen üstüne görme veya yerleşme kanamasının da adet kanamasıyla bazen karıştırılmakta olduğunu da gözlemekteyiz.

Geri