Adetim 5 gün geçti test negatif diyor yanılmam olabilir mi

F

Fgn.

Forum Okuru
Adetim 5 gün geçti test negatif diyor yanılmam olabilir mi
Mrb bugun adetimin5.nci günü ama adet olmadım test yaptim 2 defa negatif cikti yanıltıyor olabilir mi bu testler

Adetimin 5. günü demişsiniz heralde adetiniz 5 gün geçti ve test yaptınız hamile değilsiniz e adet te olmadınız neden hamile değilsiniz hamile değil iseniz neden regl olmadım diye soruyorsunuz. Kullandığınız ilaçlar, psikolojik travmalar, ani sevinçler, ani üzüntüler, hamile olamıyorum takıntıları, ilaç kullanımı... bu tür sebepler kesinlikle adetinizin döngünüsü değiştirebilir. Bu sebeple hamile değilsiniz. Testler yanılmazlar yüzde 80 ve üstü doğru söylerler... bu dediklerimizden biri ya da bir kaçı sizde oldu ise normaldir üç beş güne adet olursunuz.

Ama hamile değilsiniz sevgiler...

Merhaba, adet gecikmesi sadece gebelik kaynaklı olmaz. Bir takım koşullar gecikmeye neden olabilir. Ayrıca evde yapılan idrar testleri de zaman zaman hatalı sonuç verebilir + geç döllenme gibi bir durum söz konusu olursa idrar dan yapılan testler hcg yi tespit etmeyebilir. Siz yine de durumunuzdan emin olmak adına kanda gebelik testi yapın. Hcg değeri gebe olup olmadığınız hakkın da net bilgi verecektir.Sonuç negatif olursa ve bir kaç gün için de mensiniz gerçekleşmez ise bir kadın doğum uzmanına görünün.

Geri