Adım adım bebek odası dekoru

Ayşegül AYRANCI

Daimi Üye
Adım adım bebek odası dekoru
Bebek odası dekorasyonları ev dekorasyonlarımızda en çok önem verdiğimiz dekorasyonlardır. Bebeğimiz olacağını öğrendiğimizde ya da yeni bir ev aldığımızda bebek sahibi olmayı düşünüyorsak bu oda dekorasyonu için ayrı bir çaba içine gireriz. Oda görünümlerinde oldukça estetik görünümlü seçimlerde bulunurken bu oda nasıl dekore edilir ki sorusu ile kendimizi baş başa buluruz. Bayanlar merak etmeyin. Öyle hemen panik yapmayın. Biraz titizlik gösterip araştırmaya girdiğiniz zaman bebek odası dekorasyonlarınızı en iyi şekilde nasıl gerçekleştirebileceğiniz ile ilgili kolay bir şekilde bilgi sahibi olabilirsiniz aslında. ama o kandırmacalarla size mobilya satmaya uğraşan mobilyacıların sözlerine öyle çok fazla inanmayın derim.

bbk.jpg

Mobilya mı nasıl seçmeliyim sorusu ilk merak ettiklerinizdendir. Mobilyaların rengini öyle çok canlı ve enerjisi yüksek renklerden yana tercih etmemelisiniz. Fazla hareketli renkler göz yorup sizin keyfinizi bozabilir. Hareketli bir ortam aynı zamanda bebekte huzursuzluk yaratabilir. Tek yapmanız gereken sade renkli ve fonksiyonel olduğunu düşündüğünüz bir çocuk odası takımı olmak olmalıdır.

bebek-odasi-dekorasyonlari-2.jpg

Bebeğiniz her zaman bebek olarak kalamayacak. Kısa zamanda büyüyecek ve siz yaptığınız masrafa üzülmek istemiyor, cebinizi yakmak istemiyorsanız fazla bebeğe yönelik bir seçim ile bebek odalarınızı donatmamaya bakmalısınız. Bebek odası dekorasyonunda dikkat edilecek hususlar ile ilgili yazımdan da fikir alabilirsiniz.

bebek-odasi-dekorasyonlari-4.jpg

Bebek odası dekorasyonlarına örnek bulduğum fikirler arasında yer alan üstteki görünüm zenginliği duvar kağıdı ile kendini göstermişe benziyor sizce de öyle değil mi? Duvar kağıdı modelinde puantiyeli model tercihi ile renkli bir görünüm elde edebilir, görsel olarak kafa karışıklığına yer vermeyen bir tercihte bulunma fırsatını yakalayabilirsiniz.

bebek-odasi-dekorasyonu.jpg

Üst resimdeki manzara da pastel tonlu duvar rengi ile göz kamaştırıyor değil mi? Duvarın bütünü yerine şerit şeklinde duvar kenarına çizilmiş olan bebek odası dekoruna uyum sağlayan dekoratiflikte beğenilen görünüm zenginliği ile sizlerin evinizdeki en özel odada zevkinize göre yer alabilecektir.

natura-bebek-odası1.jpg

Geri