Akrep Burcu 2009 Ekim Ayı Yorumu

PaSikA

Yeni Üye
Üye
Akrep Burcu 2009 Ekim Ayı Yorumu
akrep burcu ekim 2009
Sevgili Akrep burcu melekleri 2009 ekim ayı burç yorumu sizin için :tik:

akrep-burcu-9984.gif

22 Eylül-23 Ekim tarihleri arasında Terazi burcunda seyredecek Güneş gezegeni ve bir gün sonrası 23 Eylül tarihinde geri hareketine başlayacak Merkür gezegeni, ilişkiler ve genel anlamda yaşamınızı ilgilendiren her konuyu, içsel anlamda gözden geçirme ve eksiklerinizin saptaması adına oldukça etkileyici. Bunu bir hazırlık dönemine benzetebilirsiniz. Yani, yeniden doğabilmek ve dış dünyaya karşı ben buradayım diyebilmek için öncelikle güç toplamanız lazım. İleriye yönelik olarak düşündüğünüz bazı girişimler için kafanızın içinde planlarınız varsa veya yoksa bile, siz bu zaman diliminde herşeyi dikkatlice ele alarak cesaretle girişimde bulunmak adına geride planda kalarak düşünmeyi tercih edebilirsiniz. Bu sessizlik içinde bazı dengeleri yerine oturtabilmeniz için, öncelikle sakin bir şekilde hareket etmeniz önemlidir. Merkürün geri hareketi bu anlamda size destek olabilir. Eğer ilişkinizde sorunlar varsa, arzu etmediğiniz halde sorunlarla karşılaşıyorsanız öncelikle beraberlik denilen olgunun, karşılıklı paylaşım olduğunu bilerek hareket etmek faydalıdır. Bir Akrep daima yenilik ve dönüşümde bulunmak ve kendi gerçeğini yaratmak zorundadır. Onun astrolojik gerçeği budur. Fakat bunu yaparken, karşısındaki kişi üzerinde baskınlık kurmak, illa sizin gerçekleriniz, beklentileriniz ve isteklerinize göre davranmasını beklemek yanlıştır. Merkürün 15 Ekim tarihine kadar devam edecek bu etkisi altında, adil ve tarafsız bir şekilde olayları değerlendirmeli ve sorunları yine aynı bakış açısı altında inceleyerek neler yapmanız gerektiğini saptamalısınız.

Geri planda kalarak düşüneceğiniz bu dönem içinde, düşünmeden fevri davranmamanız, kendinizi öne sürerek haklı olduğunuz gerçeğini kabul ettirmeye çalışmamanız faydalıdır. Bu enerji bazı gizli ve yasak ilişkileri gündeme getirebilir. Olanaksız veya bir araya gelmenizin imkansız olduğu bir beraberlik nedeniyle kimi anlarda kendinizi oldukça çaresiz hissedebilirsiniz. Kafanızın içinde ne yönde karar almanız gerektiğini bilemeyebilir fakat bütün bunlara rağmen bırakmakta tereddüt edebilirsiniz. İlişkisi olmayanlar açısından bu enerjinin anlamı ise, başka bir insanla paylaşıma hazır olmayı istediğiniz halde, kendinizi tam olarak güvende hissetmediğiniz için çekimser kalmanız anlamına gelebilir. Kimileriniz ise bu etki altında, çoktan bitmiş bir ilişki hakkında düşünüyor olabilirler. Hatta bu kişinin bu süreçte karşınıza tekrar çıkması mümkün olabilir. Aradan zaman geçmesine rağmen, Merkürün geri hareketi bu konularda tekrar düşünmenizi sağlayıcı bir enerji yaratabilir. Benim önerim ne durumda olursanız olun yenilik anlamında bir karar almamanız veya önceden karar verdiğiniz bir konuda değişikliğe gitmemenizdir. Merkür 15 Ekim tarihinde geri hareketini bitirdikten sonra, seyrine düz olarak devam etmeye başladığında yukarıda belirtilen hususlarda aldığınız kararları yürürlüğe koyabilirsiniz. Fakat bana göre tümüyle arınmanız, rahatlamanız 5 Kasım günü Merkürün Akrep burcunda ilerlemesiyle mümkün olabilecektir.

Evet sıra geldi Venüs gezegeninin 24 Eylül-18 Ekim ve yöneticiniz Mars gezegeninin 4 Ekim-16 Kasım tarihleri arasında burcunuzdaki seyirlerine. Aslında bu iki enerji sizler açısından oldukça ilginç bir durum oluşturabilir. Çünkü bu tarihlerde Güneş ve Merkürün hala Terazi burcunda seyirlerini sürdürüyor oluşları nedeniyle, geçmişle alakalı konuları gözden geçirmekte olduğunuz için, başlayan bu iki enerjinin yarattığı olumlu havayı tam olarak hissetmeniz zor olabilir. Yani siz bu tarihlerde, bir yandan yeniliklerde bulunmak isterken diğer taraftan yüreğinizin içinde hala bitmemiş hesaplar nedeniyle karmaşık bir durum içinde olabilirsiniz. Fakat ne olursa olsun, eğer bir gezegen burcunuzda transitine başlıyorsa bu sizin açınızdan güçlü ifade anlamına gelir.

Ben bu durumda Merkür gezegeninin geri hareketinin bitim tarihi olan 15 Ekime kadar sakin ve sabırlı bir şekilde gözden geçirmelerde bulunmaya devam etmenizi, her konuda yeni bir karar almak yerine, incelemelerinizi sürdürmenizi, görünen şeylerden ziyade, arka planda olabilecek gelişmelere, durumlara daha önem vermeniz gerektiğini söylemek istiyorum. Çünkü geri hareket dönemleri onarım süresidir. Bunu yenilenmek, daha güçlü bir şekilde kendinizi ifade etmek adına bir şans olarak görmenizi istiyorum. Bu sürecin sonunda, bazı durumları daha net ortaya koyabilir ve girişimde bulunmaya hazır hale gelebilirsiniz.

İş ve Kariyer

15 Ekim tarihine kadar devam eden dönem zihinsel açıdan sessiz geçerken, 4 Ekim tarihinde başlayan Mars gezegeninin burcunuzdaki seyri ise, kararsız kaldığınız ve bir türlü hangi yönde gitmeniz gerektiğine bilemediğiniz mevzuları kafanızda sabitleyebilmeniz, evet benim için en doğrusu bu diyerek geçmişe bir sünger çekerek önünüze bakmanızı sağlayıcı bir etki yaratabilir. Çünkü Mars burcunuzda gayet güçlü bir enerjidir. Başarma dürtünüz yoğun ve hedeflerinizle ilgili farkındalığınız yüksektir. Ayrıca Akrep burçları bilirsiniz, kendilerini pek ele vermekten hoşlanmazlar. Bu nedenle, bu tarih itibariyle hem geri planda düşündüklerinizi hem de ortaya koymak istediklerinizi çevrenizle paylaşmak yerine kendi içinizde hesaplamalara gidebilirsiniz. Amacınız iyi bir adım atmak ve bunu çok iyi başarmaktır. O nedenle benim bu devrede size tavsiyem, dışarıdan gelebilecek seslere kulaklarınızı tıkayarak, herşeyi en ince ayrıntısına kadar hesap edip iyice inceledikten sonra girişimde bulunmazdır. Yani karşınıza çıkabilecek teklifler veya gelişmeler ne kadar olumlu olsa da, siz bunları iyice gözden geçiriniz, ilişkilerinizi güçlü tutmaya çalışınız ve ben buradayım diyecek kadar da kendinize güveniniz. Tabi disiplin bu dönemde oldukça önemli. Özellikle, girişimlerinizle alakalı olarak belli bir düzen içinde hareket etmek, hem işi takibiniz açısından hem de olabilecek herhangi bir terslikte kontrolünüzü kaybetmemeniz açısından yararlı olabilir.

Değişim ve dönüşümde bulunmak adına sizi çevreleyecek bu enerji, 23 Ekim tarihinde Güneş gezegeninin de burcunuza geçmesiyle iki misli artabilir. Bu enerjinin desteğiyle kimlik duygunuzu dış dünyada ifade edebilecek gücü de arkanıza aldığınız zaman, önünüzde durabilecek engel ancak korkularınız olabilir. o nedenle şüphe ve kuruntulardan uzak durmanız gerektiğini biliniz. Ayrıca gücünüzü yerinde ve zamanında kullanmayı da biliniz. Yani kimsenin üzerinde egemenlik kurmamaya, ayrıca sırf kendi görüşlerinizin doğru olduğu konusunda inat etmeden hareket ediniz. Bu arada sizi yavaşlatabilecek kişi ve durumlardan uzak durmaya çalışınız. Mars 16 Kasım, Güneşin burcunuzdaki seyri ise 22 Kasım tarihine kadar devam edeceği için, gerek güç birliğinde bulunmak gerekse bireysel anlamda kendinizi ifade etmeniz açısından Ekim ortalarından itibaren neredeyse bir aylık zamanınız olacak. Bunu en iyi anlamda değerlendirmek gerekiyor.

Mars gezegeni gündelik iş hayatınız ve iş çevresindeki insanlarla olan ilişkilerinizin de simgesi olduğundan, eğer amacınız ortak girişimlerde bulunmaksa bu süreçte herşeyi detaylı bir şekilde gözden geçirmeniz faydalı olabilir. Bireysel anlamda girişimde bulunmak istiyorsanız eksiklerinizi tamamlamanız, planlı, cesur bir şekilde hareket etmeniz faydalı olabilir. Bu dönemin olumlu anlamda kullanmanız için, öncelikle şu an bulunduğunuz konumda veya genel olarak hayatınızla ilgili değişimlere açık olmanız son derece önemlidir. Çünkü bu kişisel manada canlanmanıza, moral bulmanıza ve başarılı olmanıza neden olabilir. Ayrıca kaybederim korkusu içinde yaşamaya çalışırsanız biliniz ki, sonunda aynı nokta üzerinde kalır ve doğal olarak gelişemezsiniz. O nedenle Merkürün Terazi burcunda devam edecek geri hareketi esnasında herşeyi gerçekçi bir şekilde gözden geçiriniz ve geçmişin yüklerini sırtınızdan atarak bundan sonrası adına yeni bir sayfa açınız.

Parasal konular

Finans hayatınızla ilgili konularda da yine Merkür gezegeninin 15 Ekim tarihine kadar özellikle eş, ortak, bankalar, miras, kredi, sigorta gelirleri, başkalarından elde ettiğiniz maddi desteklerle ilgili mevzularda etkili olabileceğini görüyoruz. Bu durumda hem ilişkileriniz açısından temkinli olmayı sürdürmeniz gerekiyor hem de çıkarlarınız konusunda dikkatli olmanız lazım. Örneğin iş sözleşmeleri, nafaka davaları, mahkemelerle birebir alakalı işlerinizin sonuçları, boşanma yoluyla edilecek mal veya paralar konusunda gecikmelerin olması, görüşmelerin sürdürülmesi mümkün.

Bu durumda parasal ilişkileriniz olan insanlarla temasınızda tıkanıklar oluşması nedeniyle tam olarak ortak bir noktada buluşmanız, anlaşmaya varmanız güçleşebilir. Merkür gezegeninin, maddi kazanımlarınızla alakalı yaşam evinizin yöneticisi olan Jüpiterle görünümü 17-23 Ekim tarihleri arasında uzlaşmaların sağlanabileceğini gösterse de, yine de parasal açıdan dikkatli olmayı elden bırakmamanızda fayda var. 23 Ekim tarihinde Güneşin burcunuzda ilerlemeye başlaması ise güç ve kontrol arzunuzu yükseltici ve hedeflerinize varabilmeniz açısından sizi destekleyici olacağından Ekim ayının ortalarına kadar sabırlı olmanızı tavsiye ediyorum.

Bu arada iş sözleşmesi veya parayla alakalı konularda, Merkürün geri hareketi süresince dikkatli olmanızı, karşınıza çıkabilecek teklif veya fırsatlarla ilgili, adil hak ve eşitlik duygusu içinde paylaşımlarda bulunulması adına dikkat sarfetmenizi öneriyorum. Bazı durumlar her ne kadar olumlu gibi dursa da, öncelikle hedeflerinize ne kadar uygun veya ilerisi adına düşündüğünüzde geleceğiniz açısından yeterli mi bunların üzerinde düşünmenizi öneriyorum. Ben bu yöndeki işleriniz için 5 Kasım tarihini tercih etmenizi öneriyorum. Çünkü o tarihte Merkür gezegeni burcunuzda ilerleyeceği için, zihniniz daha açık ve kendinizi daha fazla koruyabilecek algılama gücüne sahip olabilirsiniz. Ayrıca sözleşme, iş girişimleri veya maddi konularda haklarınızı daha fazla teminat altına almış olursunuz.

18 Ekim-12 Kasım tarihleri arasında parasal kazanımlarınızla alakalı yaşam evinizde etkili olacak Venüs gezegeninin Yay burcu seyri ise, maddi ve manevi olarak hem inancınızın yükselmesi hem de daha pozitif düşünmeniz açısından etkileyicidir. Fakat böyle zamanlarda aşırı iyimserlik ayrıntıların üzerinde durmadan acil hareket etmeye kalkışmak yanlış olabilir. Yine bu enerjinin etkisi altında birçok kişiyle temasa geçmeniz kolaylaşabilir. Gayet coşkulu enerjilere sahip olabilirsiniz. İhtiyaçlarınız konusunda çok rahat davranabilir, farkında bile olmadan paranızı savurabilirsiniz .Çeşitlilik arzunuz, güzel şeylere sahip olma dürtünüz veya yolculuklar nedeniyle tutumlu olmakta zorluklar çekebilirsiniz. Sosyal hayatınız da bu dönemde yoğunlaşacağından sevdiklerinizi mutlu etmek adına harcamalarda bulunabilirsiniz. Kimileriniz ise bu etki altında eğitim hayatınız, maceralarınız, özel ilişkiniz, evliliğiniz, kısaca özel ihtiyaçlarınızla ilgili konularda kayıtsız davranabilirsiniz. Benim önerim bütçenizi aşan masraflardan kaçınmanız, belli bir sistem dahilinde hareket etmenizdir.

Not: Aylık yorumları okurken, yükseleniniz hangi burçsa ona göre de okumanız gerekebilir.Böylece daha fazla bilgi edinebilirsiniz. Bunu önemle dikkate alınız. Yükselen burcunuz için bana aşağıdaki bilgileri eksiksiz göndermenizi ve yoğunluk dolayısıyla oluşan gecikmelerden dolayı kusura bakmamanızı rica ediyorum.

Doğum Yeriniz :
Doğum gün, ay, yıl :
Doğum Saatiniz: :

Pozitif Enerjili Günler : 1-2-3-6-7-8-11-12-19-20-24-25-28-29-30
Zayıf Enerjili Günler :9-10-21-22-23
Aşkta En Şanslı Günler :11-12

Yeniay :1-2-3-28-29-30

(Ay gezegeninin Akrep burcunda olduğu günlerdir. Sizin için yeniay anlamı taşır. Bilinçli istekleriniz ile bilinçaltınız uyumludur ve yeni başlangıçlar için taze enerji anlamı taşır)

Dolunay :15-16

(Ay gezegeninin Boğa burcundan geçtiği ve sizin burcunuzla karşıtlık yaptığı günlerdir. Final, bitişler, duygularınızla düşünceleriniz arasındaki çekişmedir. İyi dengelenmesi halinde yapıcıdır. Zayıf enerjidir. Fiziksel olarak kendinizi güçsüz hissedebilirsiniz)

Geri