Akrep burcu 2011 Nisan yorumu

PaSikA

Yeni Üye
Üye
Akrep burcu 2011 Nisan yorumu
akrep burcu 2011 akrep burcu 2011 nisan nisan ayı yorumları ayı
Akrep burcu 2011 Nisan ayı yorumu...

Bu ay iki farklı astrologdan yorum buldum ikisinide paylaşıyorum kızlar

akrep burcu-120.gif

Rezzan Kiraz Akrep Burcu Nisan 2011
Öncelikle ele alacağım enerjiniz Güneş gezegeninin 15 Mart tarihinde başlayan ve 18 Nisan 'a kadar devam edecek Kova burcu etkisinden başlamak istiyorum. Güneş kişisel gücümüz, odaklandığımız konular ve yaratıcı ifademizin göstergesi olarak astrolojik açıdan son derece önemlidir. Güneşin tüm seyirleri sizin o ay içinde hangi konularda kendinizi ifade etmeniz veya edeceğinizin işaretidir. Zodyakta 15 Mart tarihinden beri Kova 'da ilerlemekte olan Güneş siz Akreplerin öncelikle eviniz sınırları içindeki yani özel mit alanınızdaki gelişmelerin işaretçisi olarak önem taşıyor. Bu tarihler arasında sizi bağlayan sorumluluklarla sizin istekleriniz arasında meydana gelen karmaşayı atlatmak gerekiyor. Hangisi önemli. hayatınızı dilediğiniz biçimde özgürce yaşamak mı, yoksa toplumun, ailenizin sizden beklentilerini gerçekleştirmek mi? bu soru tüm insanlar için hayatın bir döneminde hep önemli olmuştur. Kova burcu etkinliği bir Akrep için çoğu zaman karmaşa anlamına gelebilir.
Bunun nedeni, ne yapması gerektiğini bilemez oluşundandır. Bulunduğunuz alan ve birlikte yaşadığınız insanlar kimi zaman sizin için öylesine yabancıdırlar ki, aynı havayı nasıl soluduğunuzu bile düşünebilirsiniz. Fakat kökenler, toplumun kuralları, dayatmaları ve böyle yaşamalısın diyen sesi öylesine baskındır ki, size kendi gerçeğinizi yaratmak için fırsat bile tanımayabilirler. Siz bir yandan bu koşullanmalarla mücadele etmeye çalışırken, diğer yandan bu benim hayatım haykırışları içinde kendi gerçeğinizi yaratmaya çalışabilirsiniz. Özgür olmak arzunuz öylesine ön plandadır ki, kimi zaman bu isyana ve sizi zorlayan insanlara karşı sert tepkiler göstermenize neden olabilir. Burada yapılması gereken tabi ki yeni bir düzenlemede bulunarak, kimseyle çatışmadan bu plan çerçevesinde yeni bir yaşama adım atmaktır. Peki bunu yapabilir misiniz? Bunu ne kadar istediğinize bağlıdır.
Bu enerji devam ederken, ilişki evinizin yöneticisi olan Venüs gezegeninin Koç burcunda
3 Şubat tarihinde başlayan seyri ilişki konusunda öncelikle kafanızın karışık olduğunun göstergesidir. Çünkü ilişki yaşama tarzınız, uyum ve paylaşım duygunuzda hızlıca sonuç alma isteği, ben merkezci davranışlar öylesine öndedir ki, karşınıza çıkan kişiyi tanımak yerine bir an önce sizi rahatlatmasını, geçmişe bir sünger çekmenizi sağlamasını bekleyebilirsiniz. Fakat adım atacağınız ilişkide tam bir tatmin sizin için mümkün müdür. Genelde bir Akrep için bu sorunun cevabı oldukça zordur. Çünkü bu enerji altında birlikte olduğunuz kişiyi öylesine analiz edersiniz ki, bu analizden başarıyla geçebilecek kişi sayısı çok azdır. Yani karşınıza birisi çıksa veya ilişkiniz devam ediyor olsa bile, sizin birlikte olduğunuz kişiyi beğenme ve değerlendirme biçiminize göre, böyle bir insanın dünya koşullarında bulunması neredeyse imkansızdır. İşte tam bu noktada benim tavsiyem özellikle daha anlayışlı olmaya çalışmanız veya ilişkinizdeki sorunları ele alırken kıstaslarınızı yeniden gözden geçirmenizdir. Çünkü böyle bir bakış açısı yaşadığınız ilişkinin lezzetine varmanız oldukça zordur. Kaldı ki Venüs Koç burcunda kalıcılık olgusunu ortadan kaldırıcı bir yansımadır. İşin ilginç tarafı bir yandan aşık olmak isterken veya ilişkinizi sürdürmek isterken, diğer yandan bu denli ince eleyip sık dokuma hatta bencilce davranma çok hoş olmasa gerek.
18 Mart - 20 Nisan tarihleri arasında etkili olacak bir başka enerjiniz ise, Kova burcundaki seyri sona eren ve Balık burcunda ilerlemeye başlayan Güneşin etkisidir. Bu enerji şu ana kadar anlattıklarımızdan çok daha farklıdır. Bu da gösteriyor ki, Nisan ayında çelişkili bir ruh hali hakim olabilir. Açıkçası ben de yorumlarken gayet zorlanıyorum ve sizlere bunları öylesine yavaş yazıyorum ki, yanlış veya eksik bir cümle kurmayayım diye.
Güneş Balık burcu seyri direkt olarak aşk evinizde oluşacağı için, aşk konusunda daha yumuşak bir etki olarak dikkat çekiyor. En azından burcunuzla uyumlu bir görünüm yapmakta. Fakat şunu da belirteyim ki, ilişkilerde güneşin etkisi genel olarak bireysel hareket etmeyi işaret ettiği için, özel ilişkilerde pek duyarlılık vermez. İnsanlar astrolojik manada her zaman güneş burçlarıyla karşısındaki insanı değerlendirirler.
Oysaki bir beraberlikte Ay, yükselen, Venüs ve Mars enerjilerinizin birbiriyle teması önemlidir. Güneş bu tanımlamada sadece partnerinizin kimlik özelliğini işaret eder. Sadece bununla aşk yaşanabilinir mi? tabi ki hayır. Bu önemli bilgiden sonra gelelim Güneşin Balık seyrine. Bu tarihler arasında aşk konusunda hayallerin, ritüellerin, fantezilerin, gizli ve yasaklılığın önemi ön plandadır. Yani karşınızdaki kişiyi gerçekçi bir şekilde incelemek yerine onu, istediğiniz şekilde görebilme arzunuz daha yoğundur. Onu kimi zaman öylesine mitleştirirsiniz ki, sanki o dünyalı gibi değildir veya öyle biri olmasını arzularsınız. Bağlılık sizin isteğinize kalmış bir şeydir. Eğer partnerinizle paylaştıklarınız sizi gerçekten tatmin ediyorsa o zaman aşkın süresi gittikçe uzayabilir. Ele geçirilemeyen veya bir araya gelmenin imkansız olduğu kişiler dikkatinizi çekebilir.
İlişkinizde de aynı dürtülere sahipsinizdir. Bu tarihlerde aşk konusunda en önemli ihtiyacınız, sizi gerçek dünyanın keşmekeşinden uzaklaştıracak ve size farklı dünyaların kapılarını açabilecek bir kişiyle olmaktır. Hatırlarsanız geçtiğimiz ay Venüs Balık burcu seyri de sizde böylesi bir etki yaratmıştı. Aşık olma dürtüsü vermişti. Şimdi ise bu dürtü ifade olarak oluşmaya başladı. Ben bu enerji altında açıkçası belki bana kızacaksınız ama yeni tanışacağınız veya sürdürdüğünüz ilişkinizde gerçekçi ve dürüst davranmanızı öneriyorum. Yani kendinizi olduğunuz gibi ifade etmenizi.

Böylece hem kendinizi hem de onu boşuna kandırmamış olursunuz. Bunu kötü niyetli yapacağınızı söylemiyorum. Sadece bu enerjinin sizi etkisi altına alarak gerçeklerden uzaklaştırmasına izin vermemenizi tavsiye ediyorum. Aşkta seçim yapmak tabi ki zor, bir anda sizi içine çeken bir duygu. Lakin önemli olan karşınızdaki kişinin ne kadar doğru olduğu ve sizin kendinizi nasıl hissettiğiniz. O zaman gelin bu süreçte hem kendinizi gözden geçirin hem de tam olarak ne istiyorsunuz bunun tespitini yapın. Böylece daha güzel bir dönem geçirmiş olursunuz.

Susan Miller Nisan 2011 Akrep Burcu Yorumu

Nisan ayını incelemeden önce yine hatırlatmakta uygun gördüğüm iki konu var Birincisi Aşk ve Flört ilişkileri diğeri ise evlilik ve ciddi ilişkiler Bu iki olgu birbirinden oldukça farklıdır İlkinde gelip geçici arzular rol oynarken diğerinde sorumluluk ve özveri vardır Aşk ve flört ilişkileriniz açısından önemli olan daha önceki aylık yorumlarda sözünü ettiğim Uranüs gezegeninin seyri hala devam etmekte Ağır seyreden bir etki olduğundan kimi aylarda bazı kısa süreli gezegen transitleriyle tetiklenmekte ve değişimlere neden olmakta Nisan ayı içinde böyle bir durum söz konusu değil Kısaca Uranüs gezegeni aşkta akıcı enerjileriyle size özgürce ilişkiler yaşamanız adına desteğini sunmaya devam ediyor

Fakat dikkatli olmanız gereken konu yaşadığınız aşkların bağlılık olgusundan oldukça uzak oluşu Karşınıza çıkan insanlar veya siz kendi bağımsızlığınızı ve kimlik duygunuzu ön planda tutmaya devam etmektesiniz ve bu durumun herhangi bir sorun yaratmadan devam ediyor Aşk hayatınızda sürekli yenilikler meydana gelmekte Fakat bu yaşadığınız aşktaki sorunları düzeltmek bir yana başka bir ilişkiye kolayca girebilmeyi göstermekte Yani sabit bir düşünce tarzı hakim Kimse kimseyi değiştiremeyeceğinin bilincinde

Geri