Aletli Pilates yapanlar gerçekten yararı var mı ?

• Konbuyu başlatan Pilates
  • Başlangıç tarihi
P

Pilates

Forum Okuru
Aletli Pilates yapanlar gerçekten yararı var mı ?
Vücudumun her yerinde ağrılar olmaya başladı. Hayatın yorgunluğu iş güç derken muhasebeci bi bayan arkadaşım bana aletli pilates yaptığını ve baya iyi geldiğini söyledi. Baktım sıkılaşma ve kaslarda da güçlenme olmuş bile bende yapmak istiyorum arkadaşlarım B sadece arkadaşıma mı özel yoksa sizlerde Aletli Pilatesi yaptıktan sonra olumlu yönde değişiklikler oldu mu ? Bana da tavsiye edebilir misiniz yapanlardan yorum alabilir miyim lütfen ?

Neler dikkat etmem gerekiyor. Bu arada 53 kilo bi bayanım bi çaydanlık kaldırsam bile ellerim kollarım ağrıyor ve ayakta da fazla kalamıyorum yardım lütfen ?

Aletli pilates öyle sanıldığı gibi kilo falan çok verdirmiyor ama vücudu inanılmaz sıkılaştırdığı için daha ince görünüyorsunuz buda zayıf görünmenizi sağlıyor. Aletli pilatesin çok faydaları olduğunu biliyorum özellikle kasları güçlendiriyor omurgayı desteklediği için duruşunuz düzeliyor buda bel boyun ağrılarına çok iyi geliyor. Bu arada migren ağrılarına da iyi geldiğini duymuştum. Kendinizi daha iyi hissediyorsunuz hayata bakışınız bile değişiyor özgüveniniz artıyor;)

Geri