Alya ismi ne demek Kuran'da geçiyor mu?

A

Alyasare

Forum Okuru
Alya ismi ne demek Kuran'da geçiyor mu?

Alya isminin anlamı melek kadınlar kulübü Alya isminin anlamı Kuran'da geçiyor mu forumda.​

Kızıma Alya ismini koymak istiyorum sizce anlamı nedir bana çok hoş geliyor Alya ismi. Seslenirken bile ne kadar hoş bir eda ile söyleniyor. Alya Sare ile tamamlamak istiyorum hatta iki isim istiyorum. Alya isminin anlamı Kuran'da geciyor mu ayrıca?

Merhabalar
Gerçekten çok güzel bir isim secmissiniz kızınız için. Alya isminin anlamı şeref, sema, yüksek yer ve dağın tepesi anlamına gelir. Güzel bir anlama sahip bir isim ama Kur'an da geçmemektedir. Türkiye'de de sıklıkla kullanılan bir isim değil yani değişik ama güzel bir isim koymuş olacaksınız kızınıza. Alya ismi unisex bir isimmiş ama bence erkeklere yakışmaz kızlara daha çok yakışır diye düşünüyorum. Alya kızınız inşallah isminin anlamı gibi yükseklerde olur hep işinde hayatında okulunda hep yükselir. Alya ismine sahip olanlarin karakterleri özgürlükçü olmaları. Monotonluktan hoşlanmazlar. Dilerseniz aşağıdaki yazıdan "kızıma isim arıyorum" konusunu da inceleyebilirsiniz.

Geri