Ankara kedisi tüy dökme sorunu nasıl çözülebilir?

• Konbuyu başlatan Filizzztarcin
  • Başlangıç tarihi
F

Filizzztarcin

Forum Okuru
Ankara kedisi tüy dökme sorunu nasıl çözülebilir?

Ankara kedisi tüy döker mi melek kadınlar kulübü Ankara kedisi tüy dökme sorunu forum'da.​

Benim Ankara kedisi bir kedim var 7 ay önce sahiplendim ama aşırı tüy döküyor. Bu kediler böyle tüy döker mi bilgisi olan var mı? [B]Ankara kedisi tüy dökme sorunu[/B] için sizler neler yapıyorsunuz? Bunu en aza indirebilmek için ne yapabilirim? Veterinere danışıp bir ilacı vitamin vs bişey var mıdır? Çok da tüylü zaten kendisi ama tüyleri artık her yere dökülüyor annem kızmaya başladı.

Merhabalar
Kedilerin geneli zaten tüy doken hayvanlar bir de vitaminsizlik filan olursa daha fazla dökerler tüy. Ama geneli zaten yıl içinde tüy dökme zamanları da oluyor bildiğim kadarıyla. Şunu da söyleyeyim ki Ankara kedileri daha fazla tüy doken hayvanlar. Sadece mevsimsel değil her zaman tüy dökebiliyorlar. Dökülen tüylerin yerini kısa sürede yenileri alsa da bu ev halkına biraz eziyet olabilmekte ama onlar bizim dostlarımız onları her haliyle sevmemiz gerekir bence. Kediler için özel fırçalar var onlarla arada bir tüylerini yaratabilirsiniz. Bir de şunu belirtmek istiyorum ki onu banyo yaptırırken kesinlikle kendi şampuanınızı denemeyin. Kediler için özel üretilmiş şampuanları deneyin. Banyo olayını abartmamakla birlikte ayda bir yeterli olacaktır onlar için. Veterinere de danışabilirsiniz bu konuda. Ama tüy dökme sorunu hep olacaktır.

Peki dökülen her yere yapisabilen kedi tüyleri nasıl temizlenir? Bunun için aşağıdaki linki tıklayınız. "Kedi tüyü nasıl temizlenir" konumuzu inceleyebilirsiniz.

Merhabalar öncelikle selam olsun size kedilerde tüy dökme nasıl engellenir problemlerinin en büyük nedeni beslenmeyle alakalı SORUNLARdır lütfen kedilerin tüylerinde dökülmeye engel olan mamaları tercih edin ben size royal caniin öneriyorum.

Long hair Bir İran kedisi besliyorum tüyleri uzun olduğu halde belirttiğim mamayı kullanıyorumuma kuru mama kesinlikle tüy dökme problemi yok lütfen deneyin ya da veterinerimizle görüşerek kendinize iyi gelecek kurmamayı seçin

Geri