Anne sütü dolapta ne kadar süre saklanır

Ç

Çolpanxxxxx

Forum Okuru
Anne sütü dolapta ne kadar süre saklanır
Anne sütü dolapta ne kadar süre saklanır kadınlar kulübü

Merhaba , 6 aylık bebeğim var çalışıyorum bebeğime anneannesi bakıyor , 6 aydır evde ben bakıyordum emzirme sorun olmuyordu şimdi çalıştığım için sütümü sağıyor ve dolap da muhafaza etmeye çalışıyorum , süt verileceği zaman dolaptan anneannesi çıkarıyor sütü ısıtıp veriyor. Anne sütü dolapta ne kadar süre saklanır ne kadar süre saklayabilirim..

Sevgili Çolpan ,
Çalıştığın halde anne sütüyle bebeğini besleme azmini tebrik ediyorum . Kısaca anne sütü saklama şartlarını yazayım ; biberon içinde oda sıcaklığın da (25 derece) 24 saat , buzdolabında 4-5 derece , 5 gün , buzdolabı dondurucusun da (-18 derece) 3-6 ay , ısısı sabit dondurucular da 6-12 ay muhafa edebilirsin. Bebişinle sağlıklı günler

Tabiki anne sütünü dolapta saklarken yapacağınız dikkat edeceğiniz bir husus var sütünüzü sağıp özel plastik poşetine koyduğunuzda mutlak suretle üzerine asetatlı kalem ile ya da geçmeyecek bir kalem ile tarih atacaksınız. Daha sonra en önce koyduğunuzu en önce tüketecek şekilde bebeğinize vereceksiniz. Yoksa tarihler karıştırılır ise hangisi önceydi hangisi sonraydı bilemeyebilirsiniz. Buna lütfen dikkat edelim.

Geri