Anne sütü nasıl kesilir bu konuda yardımlarınızı bekliyorum hanımlar

• Konbuyu başlatan Halebirgul
  • Başlangıç tarihi
H

Halebirgul

Forum Okuru
Anne sütü nasıl kesilir bu konuda yardımlarınızı bekliyorum hanımlar

Anne sütü nasıl kesilir melek kadınlar kulübü anne sütü nasıl kesilmeli forum'da.​

Arkadaşlar çocuğun iki buçuk yaşında artık sütten kesmek istiyorum anne sütü nasıl kesilir bu konuda tecrübeli annelerden yardım istiyorum anne sütünü durdurmak için neler yapabilirim en azından süt gelmezse bebeğim de belki emmek istemez. Bebeğimi memeden nasıl kesebilirim öncelikle bebeğimi mi uzaklaştırma mı gerek yoksa sütümü az atmam gerek nasıl yapmam gerek bu işi?

Merhabalar
Anne sütünü durdurmak için ya da kesmek için neler yapabilirsiniz bunun üzerinde duralım 2,5 yaşına geldiyse artık bebeği sütten kesme zamanı çoktan gelmiştir bunun için özellikle uygulanan soğuk kompresler ya da buz torbası ile süt durdurma işlemi yapılabilir soğuk komple sayesinde göğüs kanallarınınsağlıklı bir şekilde daralmasına yardımcı olarak sütün geri gitmesi sağlanabilir bu şekilde anne sütü kesilebilir. Bebeğinize hızlı hızlı değil yavaş yavaş alıştıra alıştıra sütten kesmeniz gerekecektir özellikle günde ne kadar emziriyorsanız bunun iki öğününü azaltmaya bakacaksınız. Aniden sütü kesmeye çalışırsanız bu iltihaplanmaya sebep olabilir. Yine sütten kesim için doktorunuzdan da öneriler alabilirsiniz. Bu süreçte özellikle meme uçlarını uyarmama ya dikkat edin çünkü meme uçları uyarıldığında süt üretimini tetikler bunun için destekli sütyenleri tercih edebilirsiniz.

"Bebeğimi sütten kesmek için neler yapmalıyım" bu konuda da size fikirler verecek güzel bilgiler yer almaktadır mutlaka aşağıdaki linki inceleyin derim.

Geri