Anne sütünü ne arttırır

S

Seldacxz

Forum Okuru
Anne sütünü ne arttırır
Anne sütünü ne arttırır hangi besinleri yemeli

Merhaba anneler ve anne adayları
Bebeğim 6 aylık ve 6 aydan beri anne sütü ve mama ile besliyorum ama son 1 ay içerisin de giderek sütüm azaldı , bebeğim emmiyordu ben de sütümü sağıp vermek zorunda kaldım ama son bir aydır sütüm çok azaldı . Sütümü çoğaltmak için ne yapabilirim , özellikle hangi besinleri almalıyım ya da bir ilaç yok mu sütü arttıran ne yapmalıyım lütfen yardımcı olun

Merhaba Selda

Anne sütünü ne arttırırdan önce anne sütü neden azalır biraz ondan bahsedeyim istersen. Eğer anne çok az su içiyorsa günde 3 lt. den az su içmemeli , anne kahve ve benzeri şeyleri çok tüketiyorsa , sigara alışkanlığı varsa , bebek anneyi doğrudan emmiyorsa ,anne protein ağırlıklı ve yeşil sebze tüketmiyorsa ,anne çok stresliyse , anne sütünde azalmalar olacaktır.
Anne sütünü kuru meyve ve yiyecekler arttırır , kuru üzüm , kuru incir , hurma gibi ayrıca rezene çayı günde bir bardak tavsiye ederim , her sabah kahvaltıda haşlanmış yumurta ,3-4 ceviz , 10,15 fındık ,yemekler de soğan ve sarımsak ve ayrıca her gün bir bardak süt ayrıca hepsinden önemlisi günde 3 lt su tüketmelisin bunlar anne sütünü arttıracaktır.

Ayrıca aşağıdaki linkleri inceleyebilirsin

Geri