Ashabı Kehf olayı duası kısaca nedir bilgi istiyorum

K

kehfich

Forum Okuru
Ashabı Kehf olayı duası kısaca nedir bilgi istiyorum
Ashabı Kehf olayı duası kısaca nedir bilgi istiyorum Ya bi araştırmada Ashabı kehf ile ilgili dualardan bahsediliyor. Nerede olmuştur ne demektir neyi anlatıyor kıssası vs var mı bana bilgi vermenizi rica ediyorum teşekkürler.

ashabı kef kısaca nedir.jpg

Selamlar, benimde araştırmama göre neler olmuş ashabı kehf kime nedin redir onları anlatayım. Şimdi Kur'anı Kerim'in 18. ayetinde bu olay anlatılır. İnsanların putlara taptığı bir zamanda bir grup mümin genç bir araya gelirler ve Mersin'in tarsus bölgesinde otobanın hemen çıkısından ziyarete gidilen yerde Rabbimize olan inançları gereği sırt sırta verirler. Öyle bir ahiret inancı ve ölümden sonraki hayata o kadar bağlıydılar ki bu gençler burada uuya kalırlar.

ASHABI KEFH DUASI tabiki var size konu linkini verdim incelemek isterseniz bakabilirsiniz. Tarsus Mersin bölgesindedir bu yer bu verdiğim linkteki konuyu inceleyerek daha ayrıntılı bilgiye ulaşmanız mümkündür.

Bu arada sorunuza da bir kaç tane bu mağaradan güzel resim ekliyorum. Sevgiler.

Size bir bilgi vereyim mi ? Uykusuzluk için 7 uyuyanların isimlerini okuyon kesinlikle işe yarıyor ve dakikalar içinde uykuya dalıyorsunuz. Bu arada ben ashabı kehfin filmini izledim bölümler halilnde çok etkilendim. Sağ olsun bir Aile dostumuz bizi onların daha önce bulunduğu mekana götürdü tüylerim ürperdi o atmosferi mutlaka görmeniz lazım. Allah bu zatların yüzü suyu hürmetine bizleri af ve mağfiret eylesin inşallah

Geri