aşılama yöntemiyle hamile kalanlar...

Amin amin inşallah olumsuz bi sonuç almissin allah bu ay kismet eder olmasdada birak kendi haline bi kaç ay vücudun dinlensin olmassa da sana üzülme demiyecem cunki biliyorum ki uzuleceksin bu daha bi kac gün önce başımdan geçti cunki ya

Arkadaşlar bu aralar cok yoğun çalışıyorum sakin kafayla yazacağım size en kisa zamanda ama yazdıklarınizi okuyorummmm...

Dün doktora gittim yumurta takipi icin 50 pregon ignesi vuruyordum dünden itibaren 75 vurmami söyledi doktor pazartesi tekrar gidecegim esinle birlikte gel dedi bir ihtimal aşılama yi yapariz dedi benim cok kafami karıştıran çatlatma iğnesi ni vurup bir saat sonra aşılama yapmalari...bunu doktora sordugumda aldigim cevap ise spermler 72 saat yaşıyor sorun olmaz diyor.. birde eger 175 euro daha verirsem aşılamadan birgün sonra tekrar aşılama yapabileceklerini böylelikle hamilelik sansini iki katına çıkarabileceklerini söyledi 175 euro 550 tl falan yapiyor zaten igneler dünyanın parasi maddi yönden karsilayamiyorum şuan fazlasini

Elfidasanem sanki senin aşılama süreci eksiklik var gibi geldi bana progesteron ilacini ben günde üç defa ikisini alttan birini agizdan yani günde toplam 9 tane aldim. Klomene gelince sadece 5 gün yeterli olmadi bende o yüzden doktor hemen klomen sonrasi igneye yöneltti beni... sperm sayisi ise
yıkanmış 1mililitresinde 15 milyon kaliteli arındırılmış sperm sayısıdır. Yaniii senin verdigin rakama göre eşinin 600.000 olması beni cok şaşırttı.. tesbih meselesini bana teyzemde söyledi aynisini gerçek ten kabul oluyormus dua bana yollayacakti tesbih ama unutmuş... sana katılıyorum ne isteyeceksek Allahtan isteyelim o herşeyi en iyi bilendir

Canim Kusura bakma lutfen Mesajini yeni gordum. Benim asilama malesef tutmadi. Ctesi kan testi yaptircaktim onu yapana kadar adet oldum. Testi yinede yaptirdim negatif cikti. Simdi Birazdan dr umu ariycam durumdan haber vercem bakalim ne diyecek. Burda da hersey pahali ama devlet karsiliyo benden Simdiye kadar sadece bi test için odedim 50€ odedim, baska da hic bisey odemedim. Ama sadece testleri yaptirmak 1000€ yu buldu. Devlet karsiliyo sukur.

Canim Esim oligospermi yani sperm sayisi normalinden çok düşük. Ama sukur ki hareketliligi ve saglikli. Ama yetersiz. Ben adetin ikinci günü klomen e başladim bes gün kullandim günde bir tane aldim. 10.cu günü igne vuruldum ovitrelle 250mg. 11.ci günu asilama oldum 600 bini yıkanmış koyuldu. Ertesi günü aksama progesteron à basladim gunluk bi hap olarak vajinadan kullandim. 14 gün sonra kan testi yaptirdm negatif cikti ve ayni gün adet oldum. Hatta iki gün onceden akintilar baslamisti. Bugün dr u aradim, bir Ay istirahat dedi.

Canim Esim oligospermi yani sperm sayisi normalinden çok düşük. Ama sukur ki hareketliligi ve saglikli. Ama yetersiz. Ben adetin ikinci günü klomen e başladim bes gün kullandim günde bir tane aldim. 10.cu günü igne vuruldum ovitrelle 250mg. 11.ci günu asilama oldum 600 bini yıkanmış koyuldu. Ertesi günü aksama progesteron à basladim gunluk bi hap olarak vajinadan kullandim. 14 gün sonra kan testi yaptirdm negatif cikti ve ayni gün adet oldum. Hatta iki gün onceden akintilar baslamisti. Bugün dr u aradim, bir Ay istirahat dedi.

Bende Her Hangi bi sorun yok yumurtaliklarimda, bence ô yüzden hap adetini az veriyo dr Um. Hatta hatirliyorum bi defa sormustum dr à, bir tane yeterli gelirmi günlük diye, fazla alirsan ve hamile kalirsan ikiz veya ucuz olma olasiligi cok yuksek olur dedi. Bende tek sikinti yasimin ileri olmasi 33, ve olasi erken menopoz riski oldugu.. Bu yüzden Acele ediyoruz. Ama anladim ki kaderin onune gecilmez.

Ben gittim bugün dr daha erken dedi çarşamba tekrar gidecegim yani adetimin 14. Günü oluyor. Büyük ihtimalle persembe aşılama olacak bizdeki sorun ben 5 defa myom (rahimde iyi huylu tümör) ameliyatı geçirdiğimden yumurtaliklarim yukari kaymis ve suan nohut büyüklüğünde 10 tane daha myom var eşim de ise spermleri hareketi yavasdi ama düzeldi türkiyeden arı sütü ve bir kac ilac getirdik inan esimin sperm sayisi üç katina çıktı doktor bile şaşırdı. ... Rabbim ol dedikten sonra bir damla sıvı dan oluyor hersey bahaneee

Nasil ilaclar getirdiniz ? Bizde en büyük sorun esimin sperm sayisi. Onu yukseltebilirsek isimiz kolaylasir. Ama Esim cocuklugunda ates geçirmiş. O zaman olmus. Bu yüzden gozluk kullaniyor çünkü.