askere gidiş tarihim hakkında nerden bilgi alabilirim

K

Kayıtsız Üye

Forum Okuru
askere gidiş tarihim hakkında nerden bilgi alabilirim
Biliyorum kadın sitesi burası ama her konuda faydalı oluyorsunuz, ben de bir soru sormak istiyorum, askere gidiş tarihim konusunda nerden nasıl bilgi alacağım ? Bu yıl 2013 ne zaman askere gideceğim malumat hakkında fikriniz var mı, teşk. ederim.

Ne Zaman Askere Giderim 2012

2013 Ne Zaman Askere Gideceğim

Askere ne zaman gideceğinizi öncelikle celp döneminizi öğrenerek başlayacaksınız. Askerlikde 4 Celp dönemi vardır. 4 Tertipde diyebiliriz Bunlar 1.2.3.4. Tertip dediğimiz olay yani celp dönemleri 1. Terip Şubat Ayı 2. Tertip Mayıs Ayı 3.Tertip Ağustos Ayı ve 4. Tertip Kasım Ayıdır Hangi tertip gideceğiniz Sizin memleketinize göre belirleniyor. Her sene değişebilir sizin kütüğünüz nereye bağlıysa o yıl orası kaç tertip yolluyorsa siz o dönem gidersiniz.

Askerlik şubeniz; 1 Temmuz-31 Ekim tarihleri arasındaki herhangi bir günde sizi yoklamaya davet eden “Son Yoklama Çağrı Tebligatı”nı adresinize gönderecektir.

Herhangi bir nedenle, çağrı tebligatı elinize ulaşmasa dahi; bulunduğunuz yer askerlik şubesine müracaat ederek, belirtilen tarihlerde yoklamanızı yaptırmanız gerekmektedir.

Nüfusa kayıtlı olduğunuz il ve ilçe dışında ikâmet etmekteyseniz bu tebligat ile birlikte bölgesinde bulunduğunuz askerlik şubesine başvurunuz.

Geri