Avcı Böreği

esennruzgar

Yeni Üye
Üye
Avcı Böreği
avcı böreği tarifi avcı böreği nasıl yapılır. kıymalı börek denilince aklıma ilk önce avcı böreği gelir.çok lezzetli bir börek. bunuda misafirlerim geliceği zaman yapmıştım.herkes çok beğendi.baya da başarılı olmuştu. cevizi çok yoğun koymuyorum ben. işte tarifi
malz. kıyma( yapıcağınız adete göre göz kararı ayarlayabilirsiniz) yarım çay bard. bulgur,maydonoz,karabiber,tuz,pul biber,ceviz
(2 3 cevizi irice bıçakla bölüyorum)1 tatlı kaşığı salça,yarım ince kıyılmış soğan,yufka,yumurta,galeta unu,
yapılışı: yufkaları sigara böreği yapar gibi üçgen kesiyoruz bulguruda 1 çay bard. sıcak su ile ıslatıyoruz ve bekletiyoruz
tencerenin içine biraz sıvı yağ koyup yarım soğanı kavuruyoruz içine kıymayı atıp kavurmaya devam ediyoruz ve salçayı ekliyoruz maydanoz,tuz karabiber,pulbiberi ekleyip şişen bulguruda ekliyoruz biraz daha pişirmeye devam edip cevizleride ekliyoruz v tencerenin altını kapatıyoruz.
üçgen kestiğimiz yufkaya hazırladığımız harcı koyuyoruz sarıp yumurtaya buluyoruz ve tabiki daha sonrada galeta ununa bulayıp kızartıyoruz.

yemek tarifi-215.jpg

Geri