Ayak terlemesine kesin çözüm arıyorum gençler yardım

• Konbuyu başlatan bahtsızgacı
  • Başlangıç tarihi
B

bahtsızgacı

Forum Okuru
Ayak terlemesine kesin çözüm arıyorum gençler yardım

Ayak terlemesi nasıl geçer melek kadınlar kulubü ayak terlemesi ne iyi gelir forum'da.​

Ya kızlar büyük bir problemimiz var yani bu boşanmaya kadar gider. Eşimin ayakları çok kötü kokuyor feci şekilde hem de terleme de yapıyor sanırım. Her gün çorabını değiştirdiği halde terleme ve ayak kokusundan kurtulamıyoruz. Sadece o değil ev ahalisi olarak mahvolduk çok aşırı koku yapıyor ayağındaki terleme. Ayak terlemesi nasıl geçer sanıyorum buna bağlı koku oluşuyor çünkü?

Merhaba
Ayak terlemesi ve kokusu gerçekten rahatsız edici bir durum. Aslında ayak terlemesi de bir hastalıktır. Buna hiperhidrozis adı verilmektedir yani aşırı bir terleme durumunda bu tanı konulur. Ayakta terleme konusu sık oluyorsa ne yapıyorsanız yapın kokuya da neden olacaktır. Geçici çözümler maalesef işe yaramaz burada. Yine bu terlemeye anti bakteriyel sabunla her gün yıkamak, özellikle giydiğiniz çoraplar yün pamuk ya da yün pamuk karışımı olmalıdır. Sentetik çoraplar ayaklarınızı daha fazla terlemesine neden olacaktır. Ayakkabı da burada önem taşır. Her gün uzun süre aynı ayakkabı içinde kalması ayakların terlemesine ve kokmasına neden olur. Bunun için de kendinize özel ayakkabı yaptırabilirsiniz. Buna çözüm bulmaz iseniz ayak mantarları ile karşılaşmak durumunda kalabilirsiniz.

Peki ''ayak kokusu neden olur'' ilginizi çekecek bir yazı aşağıya bırakıyorum sevgili misafirimiz. İlgilenen ve çözüm arayan arkadaşlar da aşağıdaki linkten yazıya ulaşabilirler.

Geri