.....ayŞe Nİnenİn Mektubu

Fatimole

Yeni Üye
Üye
.....ayŞe Nİnenİn Mektubu
nineden mektuplar ninenin mektubu nineden mektup nineye mektup ayşe ninenin mektubu
Emine gızım, benim Ayşe nenen.

Bildin mi? Bildin dabi. Elimde böyüdün a gızım.Yoğsa şehere oglumun yanına gittim diye beni unutuveedin mi? Böğün tak 30 gün oldu köyden ayrı düşeli. Çok özledim orları.

Doktura çıkarttı beni oglan. Gözümdeki katarağı aldılar Allah razı olsun. Perde falan galmadı gari. Çayıra baktım mıydı, goyunların hepsini görecem.

Canım pek daraldı buralarda. Goca bir köyü bi binaya doldurmuşlar. Herkesleri kümes gadar evlere tıkmışlar. Bir tek hamamı gözel benim oglanın evinin. Bizim gölbaşı gibi böyük deel, biriki debelencek gadar emme çimiyom içinde.

Haftaya köyden buralara gelcekler varmış. Çıtırların Hilmi'den bağ makasını yolla bana. Bizim gelinin tırnaklarını kırkacam. Bostan çapası gibi olmuşlar.

Okusun diye şehere gönderdiydik emme edepsizliği bellemiş benim oglan. Eve, gelinin gözü önünde cıbıl cıbıldak gadınlar her ayşam. Gadınlar bir oynayyollar, bir güleyyorlar sabaha gadar heç utanmadan. Şükür ki heç çıkmıyorlar o gara kutudan.

Gelin de accık beceriksiz ya... Ne etcen gari... Ocakta tencere tıngırdatmaya üşeniyo, alıyor bizi hambörger miymiş, ham börülcemiymiş ney, onu yimeğe götürüyo. Arpaya katsan at yemiz, kepeğe katsan it yemez. Anaaa, gurudum, Cıkcıklar'ın bağındaki gorkuluk gadar galdım açlıkdan.

Böyük torun helhal evlendi, başka evde yaşıyo dediler. Çağırın göresim var dediydim. Aşam gelecekti, uyuya galmışım. Gece ayakyoluna galkdıydım. Anaaa baktım salonda yatıyo. Gafasına yorganı çekmiş, parlak küpesi upuzun saçları gözüküyo. "Hah dedim. Torun süpriz yaptı.Yeni gelini de getirivermiş." Derken, yataktan dönüverdii. Elleh ... Gelinin çenesinde bir tutam gara gara sakalları, pos pos bıyıkları var! Elim ayağım boşanıverdi. Başladım bağırmaya"Ecinni fış fış! Ben sana dokunmam kış kış! Destur Bismillah..." Derkene bayılmışım. Ayılıp gözümü açtıydım, ecinni bana "Babanne" diye yapışıverdi, gene bayılmışım. Sonnadan annadım ki , o yeni gelin deel, benim torun Hidayet'miş. "Sana dedenin adını verdik. Hidayete ereceğine sen zıvanadan çıkmışın!.." Deyip bastonu dehledim kafasına...

Ben eyiyim Emine gızım. Merakta galma. Keşke gözlerim perdeli galaydı. Görmüyodum bunarı... Ben yazarım yine sana. Hele kal sağlıcakla....

Ce: .....ayŞe Nİnenİn Mektubu

:))) cok güzeldi,cok tatli geliyo bu siveyle konusulmasi bana,bu arada signaturün güzel ,insanin atlayip yüzesi geliyo:D

Son düzenleme:
Ce: .....ayŞe Nİnenİn Mektubu

:party:

sağolasın Tamaracım. Bende severim değişik şiveli anlatımları..
Evet canım önümüz yaz gel beraber atlarız serin sulara!.....

:party:.

Geri