Bacak sıkılaştırmak için bacak sarkmaları için hareketler nelerdir?

• Konbuyu başlatan Berivan doğru
  • Başlangıç tarihi
B

Berivan doğru

Forum Okuru
Bacak sıkılaştırmak için bacak sarkmaları için hareketler nelerdir?

Bacak sarkması için hareketler melek kadınlar kulübü bacak sarkması için egzersiz forum'da.​

Kızlar ben uzun boylu bir bayanım ama düzensiz beslenmeden dolayı kilo alıp verdiğim için sanıyorum sarkmalar meydana geliyor. Özellikle bacaklarım çok uzun ve sarkmalar oluşunca hoş görünmüyor. Sizler neler yapıyorsunuz bacak sarkması ile alakalı acaba? Bacak sarkması için hareketler onerir misiniz? Sıkı bacaklara sahip olmak için en önemli yaptığınız hareketler ve egzersizler nelerdir?

Merhabalar
Fazla kilo verme fazla kilo alma birden kilo alıp verme ilerleyen yaşa bağlı ve doğum gibi sebepler bacak sarkmalarına sebep olabilir. Bu estetik açısından kötü bir görünüm oluşturacağı gibi bunun yanında bacakların birbirine sürtmesi sonucu pişik gibi hayatımızı zorlaştıracak sebeplere de neden olabilir. Tabii ki bunu düzeltmek sizin elinizde herhangi bir ameliyat ya da estetik uygulama yaptırmadan sporla hareketle egzersizle bu sarkmayı azaltabilmek hatta bitirebilmek mümkün. Bunun için yapılacak bazı hareketler var ama bu hareketler her gün düzenli şekilde yapılmasında fayda var. Düzensiz beslenme dediğinizi okudum sanki düzensiz beslenmeyi tamamen bitirmelisin de sağlıklı ve düzenli beslenme ile bu problemi temelden kaldırmanız gerekiyor öncelikle. Bacak sarkması için hareketler nelerdir diyecek olursanız aşağıya sıralayacağım.

"Bacak sarkması için hareketler"​

• Squat hareketi
  • Makas hareketi (sırt üstü yatarak bacakların gergin ve dizden kırmadan aşağı yukarı hareket ettirilmesi)
  • Yan tekme hareketi (bacaklar omuz hizasından biraz fazla açılarak ayakta durulur destek almadan bacakları sağ ve sol yanlara 90 derece olacak şekilde kaldırılır)
  • Geriye tekme hareketi (yüzüstü yere kollarınız dik şekilde dizlerinizin üzerinde pozisyon alınır bacaklar geriye tekme atılır şekilde uzatılır)
  • Yan bacak hareketi (yan şekilde yere uzanılır bir kolunuz başınıza destek verir bacakları önce birini aşağı yukarı hareket ettirirsiniz diğer bacak için tam tersi durumda yapmanız gerekir
  • Köprü hareketi (elleri ve kolları yanlara düz olacak şekilde konulur aynı şekilde ayak ve bacaklarda kollar ve ellere paralel dururken ben yukarı doğru adeta bir köprü olacak şekilde konum alınır)
Dilerseniz aşağıdaki linki de inceleyebilirsiniz "hep beraber baldır eritme hareketleri"

Geri