Bağlanan tüpler kendiliğinden açılır mı

A

Aslızxzxzxxz

Forum Okuru
Bağlanan tüpler kendiliğinden açılır mı
Bağlanan tüpler kendiliğinden açılır mı hamile kalır mıyım

Merhaba

3 tane çocuk dünyaya getirdikten sonra eşimle karar verdik Ve tüplerimi ben bağlattım. Doktor ameliyatı dıştan yaptı bana ameliyatı nasıl yaptığında anlattı tüpler ve yumurtalık arasındaki kanala mandala benzer bir şey takıldığını söyledi. Şimdi benim aklıma farklı farklı sorular geliyor bu mandal çıkar da tüpler kendiliğinden yeniden açılır mı açılır da hamile kalır mıyım çamaşır mandalı bile yerinden çıkıyorsa mandal da kendiliğinden çıkamaz mı böyle bir şey mümkün olur mu Yani kısacası bağlanan tüpler kendiliğinden açılır mı.

Merhaba

Tüp bağlama ameliyatları Kesilerek ya da laparoskopik yöntemle yapılabiliyor. laparoskopik yöntemle yapılan ameliyatlarda operasyon sonrası hastanede yapmazsınız hemen taburcu olursunuz. sizin doktorun anlattığı gibi yöntemlerden bir tanesi de tüpleri bağlamak bir klipsle ya da doktorun dediği gibi bir mandalla yumurta geçişini engellemek için ipleri bu mandalla bağlamaktır.

Tüpleri bağlanan kadınların tekrar kendiliğinden tüplerinin açılması çok çok zor bir ihtimaldir. Yani bindebir bile değildir. Sizin için bu konuyu merak edip araştırdım kendiliğinden açılabileceğini birkaç uzman söylüyor ama bunun çok çok nadir olduğunu söylüyor. Bunun için belli bir yüzde vermiyorlar işte yüzde bir ihtimal açılabilir diyemiyorlar Ama çok uzak bir ihtimal tüpler kendiliğinden açılma ihtimali çok zayıf . Bunun için çok da endişe etmenize gerek yok.

Aşağıdaki linklerden tüp bağlatma ameliyatıyla ilgili daha detaylı bilgiler de alabilirsin.

Geri