Bahar Yorgunluğuna Karşı Alınacak Önlemler

*MeleK*

♥Ben Aşık Olduğum Adamın Aşık Olduğu Kadınım♥
Bahar Yorgunluğuna Karşı Alınacak Önlemler
bahar yorgunluğu, bahar yorgunluğu nedenleri, bahar yorgunulğu nasıl geçer
Bu sene birçok yere kış gelmedi diyebiliriz. Mevsim şartlarının anormal bir şekil de değişiklik göstermesinden dolayı hatta kışı görmeden baharı gördük bile diyebiliriz. Mesela benim bulunduğum bölgede badem ağaçları çiçek bile vermeye başladı ve adeta yazdan kalma günleri kışın ortasında yaşıyoruz. Kış böyle geçerken baharda görmeye alışkın olduğumuz bahar yorgunluğunu şimdiden yaşar olduk. Bahar yorgunlugu deyip geçmemek gerekiyor. İnsanın işe, güce herşeye olan ilgisini kestiği gibi aşırı isteksizlik ve halsizlik yapabiliyor. peki bahar yorgunluğuna karşı önlem olarak neler yapılabilir?
bahar yorgunlugu.jpg

Kışın daha düşük hızda çalışan metabolizmamız, baharın gelmesiyle hızlanmaya başlıyor. Eğer bedeninizi bahara hazırlamazsanız bu geçiş döneminde yorgun ve bitkin hissedeceksiniz demektir.

İşte bahar yorgunluğunu engellemek için yapmanız gerekenler...

- Bol bol vitamin alın. Bu dönemde vücut özellikle B ve C vitaminleri ile potasyuma ihtiyaç duyuyor.

- Günde 3 litre su için.

- Alkol kullanıyorsanız mümkün olduğunca azaltın.

- Bol bol egzersiz yapın.

- Hareket edin, 30 - 45 dakikalık yürüyüşler yapın.

- Sıklıkla güneşe çıkın.

- Geleceğin kaygısını yaşamak yerine sürprizlerin güzel olduğunu düşünün.

- Erken kalkmak da bahar yorgunluğunu atmak açısından çok önemli.

- Uyku saatine dikkat etmek gerekiyor. Yatmadan önce sıkıntılı konuları aklınızdan uzaklaştırın, hoşunuza giden konuları düşünün.

- Kendinizi kötü haberlere, uyuşukluğa teslim etmeyin. Ben güçlüyüm, istediklerimi yapabilirim derseniz dış dünya ile daha kolay baş edebilirsiniz.

- Eğer tekrarlayıcı ve ilerleyici bir enerji kaybı ve bitkinlik sorunu yaşıyorsanız bu sorunun çözümü için tıbbi yardım istemelisiniz.

Geri