Bahçe bakım ve sebze ekimi nasıl yapılır

• Konbuyu başlatan Kayıtsız Üye
  • Başlangıç tarihi
K

Kayıtsız Üye

Forum Okuru
Bahçe bakım ve sebze ekimi nasıl yapılır
Merhabalar,
Sayfanızı çok begenıyorum başarılarınızın devamını dılıyorum.Sızlere sorum var benı bu konuda aydınlatırsanız mınnetar kalırım.Yenı taşındığım evın güzel ama bakımsız bahçesı var ıçınde devasa 3 tane palmıye ve hemen yanında ılk taşındığımda ekılı bakla ve pazı sogan pırasa vardı.Ev sahıbım ıstedıgını ek bıç dedı ama benım hayatım boyunca toprakla ılgılı ışım olmadı bu konuda oldukçada cahıllım desem yerıdır.
1ay önce bahçedekı bahsı geçen sebzelerı temızledım şu an boş toprak çok heves edıyorum bırşeyler ekeyım kendım yetıştıreyım dıye evımızın etrafı seralarla dolu onları ızlıyorum yetıştırdıklerı sebzelere tonlarca ılaç dökmelerı benı pazardanda alışverış yapmaktan soğuttu.Bahçeyı adam etmek ıstıyorum ama bunu nasıl yapacağımı bılmıyorum henüz taşınalı 3-4 ay oluyor komşumun köpegının sebzelerın üzerınde cirit atıp üzerlerine pislemesi bırde evın logarın patlayıpta tam bu bahçeye dolması havuz gıbı mıgdemı bulandırdı.uzun zaman elımı topraga süremedım ev hanımı olduğumdan evde çok sıkılmayada başladım kendıme meşgale olarak bu bahçeye güzel bırşeyler yapmak ıstıyorum ama nasıl nerden başlamalıyım.Sebze ekmek ıstıyorum domates bıber sogan patates vb.Ayrıca hangı mevsımde hangı bıtkıyı ekmelıyım ne kadar aralıklarla sulamalıyım (zeytın agaçları ve portakal mandarın ağacı ne zaman sulanmalı?) benı bu konuda aydınlatırsanız sevınırım.
Kolay gelsın
Tulin

Geri