Baş ağrısına çözüm olan öneriler

M

Misafir

Forum Okuru
Baş ağrısına çözüm olan öneriler
baş ağrısına çözüm baş ağrısına çözümler
Baş ağrısı, bir çok kişinin hayatını kabusa çeviren o şiddetli ağrılar... Kimi zaman ağrı kesiciler de fayda etmez ve günlük hayatın tüm ihtiyaçlarını rafa kaldıran o şiddet dolu ağrı...

Sevgili Melek'ler, baş ağrısına çözüm olacak, önerilerimiz bu yazımızda yer almaktadır. Sizlerle birlikte bende bu önerileri kesinlikle pür dikkat okuyacak ve hafızamın bir köşesine kayıtlayacağım. Çünkü, sık sık baş ağrısı sorunu ile hayatı felç olan o kişiler arasında ben de yer almaktayım malesef...

Baş ağrısı tuttuğu esnada neler yapabilir, nasıl o ağrıyı önleyebiliriz; buyrun aşağıda ki bilgiler doğrultusunda öğrenelim Melek'lerim.

84d6b6305b25fe.jpg

Baş ağrısıyla mücadele etmek için hemen ilaca sarılmayın.

Baş ağrısı bazen bütün bir gününüzü mahvedebilir...
İşte sizin için önerilerimiz Melek'ler...

Karanlık: Yaşadığınız migrene dayalı bir ağrı ise karanlık ve bir odada yatarak dinlenin.

Yürüyüş: Açık havada yürüyüş yapmak da baş ağrısına iyi gelir.

Masaj: Şakaklarınıza, kaşlarınızın arasından alnınıza doğru ve burun deliklerinin üzerinden başlayarak göz kenarlarına doğru masaj yapın.

Sıcak duş: Sıcak duş, vücudunuzda gevşeme hissi yaratır. Duşa girmezseniz, ayaklarınızı sıcak su dolu bir kapta bekletin. Ayak banyosundan sonra çorap giyin ve dinlenmek üzere yatın.

Soğuk kompres: Bir bezi soğuk suyla ıslatarak veya poşete buz koyarak başınıza soğuk kompres yapın.

ayy bendede çok oluyo baş ağrısı ben ağrım olduğu zaman ilaç almayı pek sevmem o yüzden dışarı çıkar bi hava alırım oksijensizlikten diye düşünürüm.Bide enseme iki parmağımla masaj yaparım bana iyi geliyo gerçi benim migrenim yok ama çok sık ağrım olmuyo

Geri