Bebeği sütten kesecek olan anne ne yapmalı

• Konbuyu başlatan Kayıtsız Üye
  • Başlangıç tarihi
K

Kayıtsız Üye

Forum Okuru
Bebeği sütten kesecek olan anne ne yapmalı
Kızlar bebeğim şimdi 2,5 yaşında ve artık ben emmesin istiyorum ve bebeğimi sütten kesmeye karar verdim sizler ne yapmıştınız tam olarak ağlıyor sızlıyor ya oğluşum bende her defasında dayanamayıp yine veriyorum. Zeki bi çocuk ama hala emiyor beni kuruttu sıpa :) Lütfen bana bebeğimi sütten kesmek için önerileriniz var ise yazar mısınız?

Bebekler büyüdükçe sütten ayırma da bir o kadar zorlaşıyor. ben mesela en fazla ikinci oğlumu emzirebildim oda 18 ay emdi. Ama çok akıllı ve zeki bir çocuktu ve herşeyin farkındaydı. Anne sütü istediğin de bende vermek istemediğimde zorla kendi açıp emmek isterdi. Artık onu sütten ayırma zamanımın geldiğinin vaktidir deyip kendimce yollar aradım. Mesela ben ne yaptım hemen söylim. Oğlum çok titiz bir çocuk olduğu için ehh deyip pis gördüğü şeylerden uzaklaşırdı. Aklıma göğüs ucuma salça sürmek geldi hahaha Yaz emvsimi olduğu için bu konuda şanslıydım. Oğlumun görmediği zamanlarda aralarda gidip gelip salça sürdüm ve emmek istediği vakitler açtığında ehhh deyip gitti. İki gün böyle uğraştım ve oda artık ümidini kesmeye başladı. Gece uyku aralarında biberon verdim çünkü biberon da almıyordu tüm umudunu anne sütüne bağlamış adeta yalancı emzik gibi kullanıyordu. Biberonda almaya başladığında işim daha kolaylaştı. Ve böyellikle oğlumu sütten kestim.

Yakın çevremden bildiğim kadarıyla şunlarıda yapanlar var çok yakınınız bildiğiniz kişiye çocuğunuzu gönderin ve orada kalmasını sağlayın. Bebeğini emziren anneler için gece çok zordur iyi bilirim çünkü onun ağlamasına dayanamazsınız ve çaresiz bir şekilde vermek zorunda kalırsınız. Bebeğinizi sütten kesmeye karar verdiğiniz de onun beslenmesi adına daha çok özen göstermeniz gerekiyor. Yoğurdunu, suyunu meyvesini kısaca besinini asla eksik etmeyin.

Ben ne yaptıysam olmamıştı. Bantladım önce olmadı.
salça sürdüm fayda etmedi.
en sonunda bebeğimi sütten kesmek için aktardan sabır taşı aldım. biraz ıslatınca kına gibi oluyor. onu meme uçlarına kenarına sürün bekleyin. kına gibi kokuyor. çocuk yaklaştı üstelik geceydi. bir dahada sormadı:)

Geri