Bebeğim için hangi mamayı önerirsiniz

G

Gülayzxzx

Forum Okuru
Bebeğim için hangi mamayı önerirsiniz
Bebeğim için hangi mamayı önerirsiniz hangisini kullanmalıyım hangi mama en iyisi

Merhaba

Bebeğim 3 aylık ve anne sütüm yeterli gelmiyor doktor mamaya da başlamamızın gerektiğini söyledi ama hangi mamaya başlamalıyım bebeğim için hangi mama en iyisi hangisini önerirsiniz. Bir çok mama markası var hepsi aynı mı aynı ise neden fiyatları değişik anlamış değilim. Bebeğimin ihtiyacını karşılayacak anne sütüne en yakın mama hangisi hangi mamayı önerirsiniz , hangi markayı kullanmalıyım.

Merhaba Gülay

Bebeğin için en iyisi en faydalısı anne sütü biliyorsun . Anne sütü bebeğin bağışıklık sisteminin oluşması ve güçlenmesi için olmazsa olmaz anne sütü o kadar önemli ki bebeğinizin bağışıklık sistemini doğrudan etkiliyor ve neredeyse bir ömür boyu bunun etkilerinin devam ettiği gerçeğini göz ardı etmemek lazım. Mutlaka 6.ayın sonuna kadar bir sorun olmadığı takdir de anne sütüyle beslemek en doğrusu. Anne sütü yeterli gelmiyorsa ilk önce anne sütünü nasıl arttırabilirim demeli ve bunun önlemlerini almalısın. Anne sütünü arttıran en önemli içecek su , bol bol su içmelisin gün de 3 litre su tüketmelisin bir çok anne yeterli su içmediğinin farkında bile olmadan anne sütünün azlığından şikayet ediyor. Su içiyorum ama sütüm yine az , o zaman ilave içecekler içmelisin , malt gibi yani arpa suyu bunlar piyasa da satılıyor hangisi sana daha iyi geliyorsa deneyebilirsin. Rezene çayı ve yumurta günde en az bir adet haşlanmış yumurta yemelisin ... Bunları da yaptın sütün halen az ise artık son çare mama olmalı . Mama tercihi anneden anneye değişmekle birlikte ben sana kendi tecrübemi aktarayım. Senin gibi sütüm azaldı ve herşeyi denememe rağmen sütümü arttıramadım hem de bebeğim 1 aylıktı da sonra mama kullanmaya mecburen karar verdik ve hangisini kullanalım diye doktorlara eczacılara sordum. Farklı farklı markalar önerdiler ama en çok önerilen Aptamil oldu. Aptamil kullanmaya başladık. Bebeğimin sindirim sistemi gelişsin diye 2-3 defa prebiotikli HİBB mama kullandık ama Aptamil'e devam ettik. Sonra öğrendim ki aslında her mamada prebiotik var ama HİBB de daha fazlaymış. Hibb bebeğime sancı yapıyordu ve ishal olunca Aptamil'e devam ettik ayrıca eczaneden bebekler için prebiotik damla aldım günde 5 damla Aptamil mamaya damlatarak verdim. Düzene girdi sorun olmadı. Mama tercihinde Aptamil derim sonra SMA ,HİBB, Smilac, Bebelac geliyor sırasıyla fiyatları farklı ama dediğim gibi ilk tercihim Aptamil.

Geri