Bebeğimin başındaki konağı ne ile temizleyebilirim?

H

HveY

Forum Okuru
Bebeğimin başındaki konağı ne ile temizleyebilirim?

Konak nasıl temizlenir melek kadınlar kulübü konak nasıl temizlenir karbonat forum'da.​

Bebeğim 1 aylık ve başında konak var annelere sormak istiyorum konak nasıl temizlenir? Bebekteki konak kendiliğinden geçer mi yoksa herhangi bir şeyle temizlemek gerekir mi doktora da sormadım ama buradaki tecrübeli annelere sormak istiyorum bebeğinde konak olan arkadaşlar bebeğinizin başındaki konak nasıl temizlenir başına zarar vermek istemiyorum daha ilk anneliğim olduğu için başına dokunmaya bile korkuyorum açıkçası.

Merhabalar
Bebeğin başındaki konak nasıl oluşur? Konak aslında gön deri hastalığıdır bebeğin kafa derisindeki yağlanmanın fazla olmasından kaynaklı olabilmektedir. Peki konak nasıl temizlenir bundan nasıl kurtulunur? Bunun için sık sık banyo yaptırmak gerekir banyodan önce dilerseniz baştaki yağ bezelerinin yumuşaması için zeytinyağı sürebilirsiniz banyodan sonra da yumuşak bir fırça yoluyla masaj yaparak bu yağ döküntülerini azaltabilirsiniz. Bana kalırsa her şeyi de bebeğinizin başına sürmeyin doktora sorarak özel ve krem edinebilirsiniz. Bunun en iyi ilacı zeytinyağı Iğdır zeytinyağı kulakları yumuşatır ve kolayca çıkmasını sağlar zamanla zaten bakacaksınız ki kaybolmuşlar.

Konağı bunu da temizleyenler de var ama ben tavsiye etmiyorum. Esasen zeytinyağı ile karbonat karıştırılarak çocuğun başına masaj yaparak sürülür yumuşak bebek fırçasıyla da döküntüler taranır.

Bebeğinizin saçındaki konağa temizlemek için aşağıdaki linki inceleyebilirsiniz konu ile alakalı daha fazla ayrıntıya linkten ulaşabilirsiniz. "Bebeğin saçındaki konak nasıl geçer"

Geri